Autyzm

Wielu rodziców chce mieć zdrowe i piękne dzieci. Ale jak ma być zdrowe, gdy rodzice boją się, że dzieci takie nie będą. W podświadomości mają lęk i ten lęk jest przekazywany do mózgu dziecka.
Gdy rodzice mają jakiegoś rodzaju konflikt, wówczas tworzony jest przez mózg plan. Dziecko jest realizacją planu rodziców. Przykładowo: kobieta, gdy dowiedziała się, że jest w ciąży bała się zakomunikować o tym rodzinie nie wiedząc jak zareagują. Jej mąż był pod silnym wpływem swoich rodziców. Gdy powiedziała o tym teściom, teściowa wściekła się, krzyczała że nie są gotowi na dziecko, że sami je będą wychowywać, że są jeszcze za młodzi i chciała, aby usunięto dziecko itp. Kobieta w ciąży przeżyła ogromny szok, jednak nie zgodziła się na aborcję. Jej mózg skojarzył, że stres był wynikiem tego co zostało powiedziane. Dziecko dostało podświadomy program, że lepiej się nie komunikować. Urodziło się z autyzmem.

Ogólnie autyzm to konflikt genealogii. Nie wolno mi mówić albo nic nie robić, jeśli nie będzie idealnie, nie wolno mi wyrażać “niedoskonałych myśli”. Rodzic wymaga perfekcji, wszystko musi być doskonałe. Dlatego nic nie mówię, wszystko zamykam w swoim wnętrzu, niczego nie puszczam. Czyli “czarna dziura” – chory przyciąga wszystko, ale nic nie oddaje.

Połączenie dwóch konfliktów. Znaczenie ma ręczność.

Praworęczni: złość o rewir + strach z przerażeniem.
Leworęczni: nie mogę ustalić mojej tożsamości + strach o rewir.

Mogą wystąpić jednocześnie w tym samym czasie, albo jeden po drugim.
Osoba, która została dotknięta obydwoma konfliktami jednocześnie, czuje się bezbronna i jej odpowiedzią na te konflikty jest zamknięcie się w sobie. Nie jest to reakcja świadoma, ale program mózgu automatycznego.

Mogą być 2 rodzaje autyzmu – maniakalny i depresyjny.
Maniakalny przypomina pracę pracoholika, który ciągle powtarza daną czynność, cyklicznie, bez zmian, do znudzenia. Wykonuje on tylko jedną i tą samą czynność, którą sam wybrał. Takie zachowanie może szybko przejść w depresyjny stan autyzmu, gdzie dana osoba zamyka się całkowicie w swoim świecie.

Autyzm pojawia się dopiero, kiedy obydwa konflikty uderzą jednocześnie, ale można się go pozbyć, jeśli rozwiążemy tylko jeden z konfliktów.
Praktycznie każdy w swoim życiu przejawiał zachowania autystyczne. Nie musiało to trwać długo np. W trudnej sytuacji życiowej, kiedy dana osoba jest przytłoczona światem, nie wie co robić, boi się o swój rewir i czuje kompletne przerażenie, to może pojawić się autyzm… ale równie dobrze może on zniknąć po 10 minutach, ponieważ konflikt zostaje rozwiązany – “dam radę, nie poddam się, spróbuję raz jeszcze” – wówczas autyzm trwa tak naprawdę 10 minut i nawet nie musi być diagnozowany.
Zawsze należy się upewnić czy autyzm spowodowany jest konfliktami i zmianami w mózgu, czy zatruciem.

Przykład:
Chłopiec przeżywa konflikt złości o rewir – jego zabawka została zabrana przez jednego z rówieśników. Podczas tego wydarzenia, prócz złości, odczuwa on również strach. To wydarzenie zamroziło go kompletnie i w konsekwencji odcina on kontakt ze światem zewnętrznym.

-brak komunikacji w rodzinie
-tajemnice i sekrety niewypowiedziane
-dziecko jest jak czarna dziura, chłonie wszystko, ale nic nie mówi
-jaki przodek zachowywał się w ten sposób?

Czy ten artykuł był pomocny?

Chcesz zostawić komentarz?

You must be logged in to post a comment.