Alkoholizm

Jeśli chcemy pomóc komuś “wyleczyć się” z alkoholizmu, najlepiej jest zacząć od rozwiązania stojącego za nim konfliktu. Możliwości jest b. wiele ale postaram się krótko to wyjaśnić. Alkohol składa się z Wody i Ognia. Ogień symbolizuje ojca, a Woda matkę – obie te zasady są w alkoholu. Alkohol przetwarzany jest w wątrobie, w której lokują się wszelkie konflikty potrzeb/ braku/ uzależnienia. Czego nam brakuje w tym przypadku? Tego , by matka i ojciec byli razem. Alkohol jest jednym z najlepszych sposobów, jakie mózg potrafi znaleźć, by rodzice byli razem. Ciekawe – nie?

Uzależnienie – znaczenie symboliczne:”Chcę powrócić do tego, co było kiedyś, gdy nie było problemów, gdy byłem młody, naiwny i bezpieczny”. Gdy używamy substancji odurzających (również leków, tytoniu, piwa), w każdym miejscu, którego dotyczy jakiś konflikt, powstaje DHS.

“Znaczenia (niezmienniki) biologiczne” są różne dla różnych substancji, ale punkty uderzenia – takie same. Możliwe znaczenia: Marihuana – wiąże się z konfliktem tożsamości, np. “Kim jestem?”, “Kto jest moim ojcem?” itp. Haszysz – wiąże się z wojną i zabijaniem, Kokaina – wiąże się z osobą, której najbardziej nie znosimy.

Alkohol to jest połączenie wody i ognia, energii żeńskiej i męskiej, matki i ojca. Zazwyczaj osoby naduzywajace alkoholu starają się połączyć (emocjonalnie) rodziców. Nie widziały miłości między nimi. Taka rodzina moze wyglądać na idealną na zewnątrz, ale dziecko czuje czy miedzy nimi jest miłość czy tylko żyją ze sobą. Może być nawet rodzeństwo i nie każde z dzieci ma kłopot z alkoholem. Każde inaczej to widzi. Starszy brat widział, że rodzice ze sobą są szczęśliwi i nie ma kłopotu z alkoholem, młodsze widzi juz cos innego. Ale zawsze chodzi o połączenie rodziców w miłości.

Tak, jak pisze Joanna Cysdorf, ale takie połączenie rodziców można rozpatrywać rozmaicie. W uleczonym “przypadku”, z mojego doświadczenia: “powstałem, aby zjednoczyć moich rodziców” (był to konflikt matki, która chcąc zatrzymać przy sobie ukochanego mężczyznę, “z premedytacją” zachodzi w ciążę). Dziecko w dalszym swoim życiu realizuje ten cel pijąc, a zaczyna w wieku, w którym była matka, gdy ten pomysł przyszedł jej do głowy.

Czy ten artykuł był pomocny?

Chcesz zostawić komentarz?

You must be logged in to post a comment.