Alergie

Alergia w przeważającej większości dotyka tkanki ektodermy. W aktywnej fazie konfliktu powstają mikro owrzodzenia. Konflikt alergii to konflikt separacji. Alergen to nośnik, który powoduje powiązanie z tym co się wydarzyło. W ten sposób alergia jest połączona ze wspomnieniem sytuacji. W szczytowym momencie konfliktu mózg rejestruje zmysłami dostępne bodźce, skanuje środowisko, ludzi, substancje dostępne w powietrzu itp. Może na poziomie metaforycznym połączyć bardzo symboliczne rzeczy. Przykładowo znany jest przypadek kobiety, która miała alergię na sezam. Okazało się, że wiele lat wcześniej, gdy dowiedziała się, że ją mąż zdradził, to w momencie otrzymywania tej informacji przeżyła bardzo silny stres, który odebrała jako konflikt separacji, a w tym samym czasie w pokoju włączony był telewizor i aktualnie leciała ulica sezamkowa…

Alergie znikają, gdy znajdujesz właściwe powiązanie.

Alergia może w różny sposób objawiać się i będzie to połączone z bardziej szczegółowym sposobem doświadczenia konfliktu separacji. Nos – “coś mi tu źle pachnie”. Oczy – co zobaczyłem. Tchawica i problemy z oddychaniem – lęk.

Próbujemy różnych rzeczy. Czasami jest tak, że dotknęliśmy wielu rzeczy i nie wiemy które właściwie spowodowało uzdrowienie. Najważniejsze że osoba zdrowieje.

Alergia u dzieci
Smutek to emocja wtórna – to co na zewnątrz pokazujemy. Odkryj właściwe odczucie, uczucie, myśli których doświadczyłeś w momencie stresu.
Dziecko bierze na siebie konflikt rodziców, aby odciążyć ich i spotęgować w ten sposób swoje szanse na przetrwanie. Biologia jest tak skonstruowana, że rodzice opiekują się dzieckiem, które przez wiele lat jest zależne od nich. Aktywny i nierozwiązany konflikt rodziców na poziomie psychologicznym jest zagrożeniem dla życia dziecka. Dla biologii najważniejsze jest przeżycie. Dziecko biorąc na siebie konflikt rodziców często daje sobie i im czas na rozwiązanie go – żyje.
Umysł dziecka może później stosować mechanizm – “skoro żyję to znaczy, że to rozwiązanie jest dobre”. Przykład: Kobieta okłamała swojego chłopaka, że bierze tabletki antykoncepcyjne. Chciała dziecka, aby zatrzymać przy sobie mężczyznę. Miała z tego powodu konflikt. Dziecko rodzi się z programem – “istnieję dzięki kłamstwu” i nie wiedzieć czemu może być bardzo skłonne kłamać od najmłodszych lat.
Psychologiczne konflikty rodziców z okresu ciąży stają się biologicznym konfliktem dziecka po narodzeniu. Często choroba ujawnia się w tym samym roku życia dziecka, w którym miesiącu ciąży była matka, gdy przeżyła stres i konflikt.

Dlatego też szukając przyczyn alergii u dziecka należy szukać ich u rodziców, a zwłaszcza u matki.

Alergia (Ektoderma) to fundamentalny konflikt oddzielenia (rozłąki), związany ze wspomnieniem okoliczności, które towarzyszyły pierwszemu doświadczeniu separacji (faza zdrowienia). Konflikt oddzielenia oznacza, że problem dotyczy kontaktu, który został zerwany. Stres umiejscawia się w tej części ciała, która go doświadcza. Im bardziej emocjonalna reakcja, tym silniejsza alergia. Na poziomie biologicznym (fizjologicznym) dotyczy to tkanek nabłonkowych, przede wszystkim skóry. Procesy biologiczne związane z oddzieleniem mogą dotykać też gardła i zatok. Alergia pojawiająca się w życiu człowieka wskazuje na obecne w jego przeszłości trudne rozstanie lub rozłąke. Dopóki ten konflikt nie zaistnieje w pełni w świadomości tej osoby, alergie będą powracać. I to cyklicznie !!! Aniu – poanalizuj czy ta trójka dzieci nie przeżywała tych samych czy podobnych konflików oddzielenia czy rozłąki i podziel się z nami uwagami.

alergia to fundamentalny konflikt oddzielenia (rozłąki), związany ze wspomnieniem okoliczności, które towarzyszyły pierwszemu doświadczeniu separacji (faza zdrowienia!)

Pokrzywką cholinergiczną nazywamy nadmierną wrażliwość na produkcję potu. Wynika ona z uczulenia na acetylocholinę, czyli substancję pełniącą rolę neuroprzekaźnika we włóknach nerwowych. To jest skutek a przyczyna opisana ogólnie została już wcześniej – poczytaj co pisałem o alergii. W twoim przypadku – w którymś momencie twego życia nastąpiło oddzielenie od rodziny a reszta to już ciąg dalszy. Trzeba by postudiować klan i twój plan/cel i prawdopodobnie wyjdzie , co jest przyczyną takiego zachowania skóry i nie tylko.

Skóra składa się z trzech tkanek, z których każda odpowiada konfliktom o innym wydźwięku. Naskórek (ektoderma): odpowiada konfliktom oddzielenia. Skóra właściwa (stara mezoderma): konflikt związany z uczuciem splamienia i ochroną. A tkanka podskórna (nowa mezoderma): konflikt obniżenia wartości w wymiarze estetycznym.

trzeba znaleźć konflikt oddzielenia od psa lub kota czy innego zwierzęcia – może też być traumatyczne przeżycie którego bazą było zwierzę co ma sierść – trzeba się pobawić w psychologa tropiciela i po sprawie!

Prawa Natury
Alergia to szyna, a szyna to taki znak ostrzegawczy zaprogramowany przez Naturę, abyśmy omijali rzeczy, które mogą mieć coś wspólnego z konfliktem, którego doświadczyliśmy.

Czy ten artykuł był pomocny?

1 komentarz

 1. Joanna Żochowska Emocje w ciele
  Alergia – mistrz drugiego planu
  Jako dziecko miałam bardzo ciekawa zabawę, która polegała na tym, że wpatrywałam się przez 20 sekund w wybraną ilustrację, a potem inna osoba zadawała pytania do ilustracji. Uwielbiałam tę zabawę, byłam w niej naprawdę dobra. Okazuje się jednak, że podświadomy mózg każdego z nas jest w niej mistrzem…
  Nasz mózg nieustannie rejestruje wszystko co dzieje się wokół nas. Nie tylko to co świadomie widzimy, słyszymy czy czujemy. Nie tylko to, na czym faktycznie jesteśmy skoncentrowani. Rzeczywistość wokół nas jest skanowana zmysłami i analizowana. Jest to cześć programu przetrwania. Organizm robi to dla naszego bezpieczeństwa – aby móc zareagować na czas.
  Skanowanie otoczenia podczas sytuacji konfliktowej jest dla organizmu szczególnie ważne. Daje informacje na przyszłość czego warto unikać, na co zwracać uwagę. Zapamiętane informacje są swego rodzaju alarmem, który włącza się, gdy sytuacja może się powtórzyć – są impulsem aktywującym reakcję. Pracując z tematem alergii przyglądamy się więc okolicznościom konfliktu.
  Elementem wyzwalającym reakcję może być osoba, zwierzę, miejsce, przedmiot, atmosfera, zapach, potrawa, konkretne wydarzenie, dźwięk… Wszystko co zostało zapisane jako element towarzyszący chwili przeżywania konfliktu. Warto zauważyć, że reakcja alergiczna nie ma żadnego związku z toksycznością alergenu. Łączy się bezpośrednio ze zgromadzonymi w pamięci okolicznościami, które towarzyszyły sytuacji konfliktowej. Im bardziej emocjonalna reakcja, tym silniejsza alergia.
  To, co nazywamy alergią jest w rzeczywistości fazą naprawczą konfliktu rozłąki (oddzielenia). Konflikt oddzielenia powstaje, gdy zostajemy pozbawieni czegoś co jest dla nas ważne (również chwilowo). Jest związany z uczuciem straty i odrzucenia.
  Istnieje wiele rodzajów tego konfliktu, które przejawiają się w różnych tkankach ektodermy. Rodzaj tkanki, której dotyka alergia, ma konkretne znaczenie:
  -Konflikt oddzielenia, również związanego z kontaktem fizycznym dotyczy skóry;
  -Oddzielenie powiązane ze strachem dotyczy tchawicy i oskrzeli;
  -Oddzielenie powiązane z uczuciem, że coś mi tu nie pasuje, “coś mi tu śmierdzi” dotyczy zatok;
  -Oddzielenie związane z uczuciem “nie mogę tego strawić” dotyczy układu pokarmowego;
  -Oddzielenie związane zw wzrokiem, z widokiem, wizją, wyobrażeniem dotyczy oczu.
  Warto w tym miejscu poruszyć również kwestię wstrząsu anafilaktycznego. Jest on związany ze wspomnieniem konfliktu nieuchronnej śmierci, której nie można uniknąć inaczej jak przez udawanie martwego (czyli brak możliwości walki lub ucieczki).
  Przykładowe rodzaje alergii:
  -alergia na produkty mleczne – wspomnienie czegoś dziejącego się po raz pierwszy; jest też związana z relacją z matką – z oddzieleniem od niej, z trudną relacją lub jej nadopiekuńczością;
  -alergia na jajka – strach przed utratą dziecka w okresie ciąży lub rozłąka związana z czymś co wydarzyło się w okresie plan/cel (9 miesięcy przed ciążą, ciąża i pierwszy rok życia dziecka);
  -alergia na gluten – zbyt nagłe odstawienie od piersi lub konflikt związany ze spermą/nasieniem;
  -alergia na słońce – fundamentalny konflikt oddzielenia związany z ojcem;
  -alergia na roztocza – symbol atmosfery w domu (w dzieciństwie);
  -alergia na penicylinę – głęboki konflikt oddzielenia od swojego dziecka;
  -alergia na pyłki – konflikty związane z seksualnością w wymiarze produktywności i kreatywności; konflikt oddzielenia przeżyty w okresie pylenia danego drzewa/trawy;
  -alergia na sierść zwierzęcia – najczęściej konflikt oddzielenia od danego zwierzęcia lub ze zwierzęciem w tle.
  Czasami odnalezienie źródła alergii jest bardzo proste, innym razem trzeba zajrzeć głębiej. Jeśli namierzysz właściwą sytuację – alergia minie. Nie będzie Ci już użyteczna.

Chcesz zostawić komentarz?

You must be logged in to post a comment.