Aktualności:

Autor Wątek: Alergia - jak pozbyłam się alergii  (Przeczytany 836 razy)

Romuald

• Administrator
  • Sr. Member
Alergia - jak pozbyłam się alergii
« dnia: 04 Czerwiec 2019, 10:03:09 »
Gabi Dorota FB: Totalna Biologia w praktyce

#alergia ( na pyłki traw)
Chciałabym podzielić się swym sukcesem odnośnie alergii ( u mnie była to alergia na pyłki traw i drzew).
Z TB zapoznałem się ok 3 lat temu. Przypadkiem tu trafiłam szukając pomocy dla syna ( dziś syna stopa uratowana, a lekarze chcieli ją amputować. Uratowałam stopę dzięki zrozumieniu i dotarciu do przyczyny biologicznej).
A teraz kolejne uzdrowienie swego stanu zdrowia. Pozbyłam się alergii,która doskwierała mi jak ino pamiętam od 20 r.ż. Jak to zrobiłam? ( tu nie ma co za dużo do opisywania). Najpierw uświadomiłam sobie czym jest w świetle sensu biologicznego alergia, tj. dotyczy ona konfliktu rozłąki z kimś lub czymś, co kochamy, co jest dla nas ważne. Może być to ukochana osoba, przyjaciel, brat, kuzynka, babcia, a nawet pies, kot lub… samochód. Poszukiwania zaczęłam od symptomów -u mnie, to było swędzenie oczu, wodnisty katar i ataki kaszelu duszącego.Wymienione objawy ( z mych obserwacji) zawsze zaczynały się u mnie na początku wiosny, a konkretnie początek maja i trwały do końca sierpnia.Bardzo trudne miesiące do funkcjonowania. Kto jest alergikiem na pyłki traw, to zna ten dyskomfort . Wiedząc na co mam uczulenie, odnalazłam w czasie przeszłym miesiąc, w którym miało miejsce wydarzenie programujące moją alergię,tj.zdarzenie związane z rozłąką kogoś/czegoś bardzo ukochanego ( w mym przypadku przypomniałam sobie, iż w miesiącu maj rozstałam się z moją mamą i trafiłam do Domu Dziecka). Było to bardzo ciężkie rozstanie, co jak widać ciało pokazało mi w postaci silnych objawów. Mój mózg podświadomy zapamiętał całe tło mej przeżytej emocji związanej z tamtym rozstaniem z kimś dla mnie bardzo ważnym - mama. Tym tłem były w maju drzewa, trawy... (Jeśli ktoś ma alergię np. na leszczynę, a wie, że leszczyna najsilniej pyli w lutym, to swoje poszukiwania powinienem skupić na tym miesiącu najlepiej.Jesli ktoś jest uczulony na kakao, należy szukać tematu rozłąki, gdzie w tle była czekolada, kakao, może bombonierka z cukierkami czekoladowymi.Jesli na sierść kota, to szukać w tle właśnie kota... podpowoadam).
Jak juz doszłam do przyczyny, przepracowałam temat rozłąki z mamą. Zrozumiałam jej postawę ( tu chcę zaznaczyć, że słowo WYBACZYĆ zmieniłam na ZROZUMIEĆ mamę) i było mi łatwiej wszystko zrozumieć,poukładać sobie,przepracować i....puścić. Poczułam ulgę ogromną.
Rok temu w maju objawów alergii żadnych nie miałam. W tym roku, jest teraz maj... a ja chodzę po łąkach, siedzę z psiakiem w wysokiej trawie, zbieram zioła-chwasty ( hi hi... zbieram nawet te, na które byłam uczulona wtedy wg badań alergologicznych) . Parę dni temu wyjechałam na wieś i mieszkałam wśród pylących sosen... łąk i zero objawów!!!
Słuchajcie,jestem wolna od leków przeciwchistaminowych od 2 lat.
Napisałam ten post dopiero po dwóch latach, gdyż chciałam być w pełni pewna, czy znalazłam pierwotne źródło przyczyny swej alergii. Jak widzę udało się.
Dodam, że w temacie TB jestem samoukiem.
Wydaje mi się,że jeśli mi się udało, to i Wam się uda znaleźć źródło swej alergii i zobaczyć jak to jest żyć bez objawów alergii ;-)
P.S.
Gdy miałam przez tyle lat alergię na pyłki traw i drzew, to moim wielkim marzeniem było latem pokulać się po zielonej łące. Hi hi... marzenia się spełniają ;-)
Zdrowiejcie