Aktualności:

Autor Wątek: Pęcherz moczowy  (Przeczytany 7392 razy)

Romuald

• Administrator
  • Sr. Member
Pęcherz moczowy
« dnia: 12 Luty 2017, 22:10:44 »
Brodawczaki są raczej naskórne (ale...) w pęcherzu moczowym (w trójkącie pęcherza) podczas sympatykotonii tworzą się polipy zbudowane z endodermalnej tkanki warstwy podśluzowej. Może o to chodzi? A jest to konflikt splamienia, czegoś obrzydliwego, ordynarnego w obrębie terytorium. Też konflikt związany z nieczystą sprawą, czymś brudnym w obrębie terytorium.

Pęcherz jest związany generalnie z zaznaczaniem rewiru. Jeśli są problemy z utrzymaniem moczu, to wiąże się to z niemożnością ustalenia własnych granic rewiru. U kobiet, u których wypadanie pęcherza jest następstwem zabiegu chirurgicznego (np. usunięcia macicy), może to mieć związek z trudnością zaznaczenia swojego rewiru jako kobieta w domu, w rodzinie. Trzeba sięgnąć pamięcią, co się wydarzyło zanim zdiagnozowano wypadanie pęcherza.

Bardzo dziekuje za odpowiedz. Faktycznie ta kobieta ma problemy rodzinne, wiem, ze czuje sie nikomu niepotrzebna, i nie moze sobie znalezc miejsca, mysli nawet o ucieczce od tego calego balaganu rodzinnego. W jaki sposob moge jej pomoc?

Na początek trzeba zidentyfikować konflikt."Co jest moim rewirem?", "Do jakiego terytorium przynależę?", "Dlaczego nie mogę zidentyfikować/zaznaczyć granic swojego rewiru?". Trzeba dotrzeć do przyczyny.

pęcherz związany jest ze znaczeniem terytorium. jeśli gość ma potrzebę zaznaczania swojego terenu, obszaru, czuje, że musi go ciągle zaznaczać, to pęcherz szaleje.

konflikt NIEPRZYJEMNEJ, BRUDNEJ SPRAWY W OBRĘBIE TERYTORIUM. np babcia słyszy jak ktoś ciągle uprawia seks za ścianą, albo robi coś w jej najbliższym otoczeniu, co ona uważa za brudne, złe. o to zapytaj.
 to może być nawet głośne słuchanie muzyki przez sąsiada.

Mamy dwa rodzaje dysfunkcji - pęcherz moczowy - ektodermalny czyli w fazie aktywnej owrzodzenia a w fazie zdrowienia zapalenie pęcherza z zakażeniem bakteryjnym lub bez. Uruchamia go konflikt związany z niemożnością zorganizowania swojego terytorium albo z zaburzeniem tej organizacji. Także nieumiejętność rozpoznania granic swojego terytorium, określenia swojej pozycji, zorientowania się w swoim położeniu. Także konflikt znakowania terytorium. Drugi rodzaj to - endodermalny. Dotyczy tkanki podśluzowej. Mały obszar pochodzenia endodermalnego znajduje się dokładnie pod trójkątem pęcherza. A konflikt związany jest z jakąś brudną, nieprzyjemną sprawą obecną na lub w pobliżu terytorium. I taki torem należy iść przy rozpoznaniu raka pęcherza.

Problemy związane z pęcherzem moczowym dotyczą zawsze sytuacji, kiedy jakiś ład i porządek w życiu są zaburzone, kiedy ktoś wchodzi w moją przestrzeń, zaburza ją, odbiera poczucie bezpieczeństwa w tym obszarze. Zapalenie pęcherza pojawia się w fazie zdrowienia.

Romuald

• Administrator
  • Sr. Member
Odp: Pęcherz moczowy
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Listopad 2018, 09:51:06 »

Nietrzymanie moczu

Jeśli nie mogę, nie jestem w stanie oznaczyć swojego terytorium, to w tym momencie mój mózg robi to za mnie.

Przy nietrzymaniu moczu zazwyczaj jest to problem ze zwieraczem cewki moczowej (zwieracz cewki moczowej jest jedyny w całym ciele, który rozszerza się w czasie stresu) oraz z kwestią, kto kontroluje, kto wyznacza granice?

Zwykle to będzie ojciec. Najgorzej jest w sytuacji kiedy ojca nie ma, kiedy jest nieobecny. W tym momencie matka zaczyna odgrywać rolę i matki i ojca jednocześnie.

Nie jest to najlepszy scenariusz dla dziecka, bo w tym momencie matka musi wymagać więcej dyscypliny niż wcześniej, a dziecko traci tę kochającą matkę. Matka siłą rzeczy staje się autorytetem, którego dziecko musi uszanować.  Matka może stać się zbyt apodyktyczna.

Konflikty przy nietrzymaniu moczu:

Fundamentalnym konfliktem jest brak ojca lub ojciec zbyt władczy.
    Brak granic, ograniczeń ze strony ojca.
    Niepewność i nadmierne rozpieszczenie.
    Konflikt radzenia sobie poprzez pozbywania się czegoś.