Aktualności:

Autor Wątek: Bostonka  (Przeczytany 21795 razy)

Romuald

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 392
    • Zobacz profil
Bostonka
« dnia: 10 Styczeń 2019, 17:59:45 »
Choroba bostońska bywa mylona z ospą wietrzną - w przebiegu obu pojawia się wysypka. Ale chorobę bostońską wywołuje inny wirus, objawy zaś, przede wszystkim umiejscowienie wysypki też jest inne. Wirus bostoński atakuje najczęściej dzieci, ale dorośli też czasem chorują. Specjaliści używają również nazw:
enterowirusowe zapalenie jamy ustnej z wysypką
wysypka pęcherzykowa, czyli choroba ręki, stopy i ust
enterowirusowe pęcherzykowe zapalenie jamy ustnej z wypryskiem
enterowirusowa gorączka wysypkowa
choroba ręki, stopy i ust
Chorują najczęściej dzieci w wieku od 2 do 10 lat, ale chorobę bostońską rozpoznaje się także wśród dorosłych.¹ O ile u dzieci ma ona przebieg łagodny, a wyzdrowienie następuje w ciągu około tygodnia do 10 dni i choroba nie pozostawia następstw, o tyle przebieg jej u ludzi dorosłych bywa bardziej uciążliwy i długotrwały, z możliwymi ogólnoustrojowymi powikłaniami kardiologicznymi bądź neurologicznymi.¹ Rzadko dochodzi do takich powikłań u dzieci. Sporadycznie opisywano przypadki zapalenia mózgu i opon mózgowo-rdzeniowych oraz ostrych zapaleń płuc lub mięśnia sercowego.
Tyle informacji medycznych.
 Wg TB głównym konfliktem leżącym u podłoża chorób zakaźnych (a do nich zaliczamy bostonkę) jest oddzielenie (rozłąka), powodujące w fazie aktywnej mikrouszkodzenie naskórka. Jako ciekawostka, jeśli choroba przenoszona jest przez owady, zostaniemy ugryzieni/ukąszeni dokładnie w miejscu "mikroubytku". Choroby zakaźne pozwolą również znaleźć odpowiedź na następujące pytania:
Z jakim wyzwaniem muszę się zmierzyć w tym punkcie mojego życia?
 Co muszę zmienić?
Czy mój pogląd na życie jest właściwy, czy błędny?
Czy jest teraz w moim życiu coś, co odrzucam?
Czy opieram się zmianie/ przystosowaniu?
 Pamiętajcie też o tym, że dzieci do 6/7 roku życia same "nie chorują", tylko pokazują co jest nie tak w rodzinie a szczególnie z mamą. Odsyłam do mojego wykładu w ubiegłym roku w Skaryszewie. Jest on właśnie poświęcony dzieciom i dlaczego one chorują.