Aktualności:

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Spis chorób / Obrzęki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Romuald dnia 31 Grudzień 2020, 11:18:11 »
Obrzęki
Maria napisała:

Opuchlizna nóg często dotyka osoby, które mają siedzącą lub stojącą pracę. Przyczyną obrzęku mogą być również problemy z układem krążenia czy choroby układu moczowego.

W naczyniach limfatycznych są specjalne zastawki, które przepychają limfę. Jeśli  te zastawki nie pracują właściwie, stają się miękkie i luźne.

W Totalnej Biologii kluczowym pytaniem jest, kiedy dana osoba zachowała się jak tchórz i miała poczucie winy z powodu braku działania. Przykładem takiego zachowania może być reakcja mężczyzny na wieść, że dopiero co poznana dziewczyna spodziewa się dziecka. Wielu facetów wtedy podkula ogon i serwuje się ucieczką. Znika, nie odbiera telefonów itp. Również zachowanie dłużników charakteryzuje się tym, że gdy przychodzi pora spłaty długu, zaczynają unikać osoby, która pożyczyła im pieniądze. Wtedy kończą się przyjaźnie, ale etykietka tchórza pozostaje.

Konfliktem biologicznym programującym to schorzenie może być poczucie opuszczenia, porzucenie przez matkę.
Przykładem może być to, że matka po rozwodzie chce ułożyć sobie życie z innym mężczyzną, a dziecko odbiera to, że jest niekochane, odsuwane na dalszy plan. Również podrzucenie dziecka do dziadków, bo matka jedzie do pracy za granicę.

Jeśli obrzęk dotyka lewej nogi ma to związek z matką, natomiast obrzęk ramienia dotyczy ojca.

Czasami obie nogi są związane z matką, ale czasem prawa noga wiąże się z matką symboliczną (matka chrzestna, teściowa, macocha, matka zastępcza) lub niekiedy z mężem lub ojcem.

Pytania przy obrzękach

Od kiedy?
Gdzie?
Co się wtedy stało?
Jakie znaczenie ma ta część ciała w twoim życiu?
Do czego, jak używasz tej części ciała?
Kiedy zachowała się jak tchórz?
Kiedy nie mogła zaatakować, albo kiedy nie mogła się bronić?
Kiedy czuła się niewiele warta, w związku z czymś konkretnym, co działo się w jej życiu.
Często ludzie pytają, jak się tego pozbyć. Tego nie będziemy wiedzieć, dopóki nie odkryjemy konfliktu. Właściwe pytanie,  to dlaczego pojawił się obrzęk.

Toteż przy obrzęku  trzeba rozwiązać konflikty biologiczne i wybaczyć wszystkim oraz sobie, a doraźnie koniecznie nosić pończochę uciskową.
2
Spis chorób / Włosy w ujęciu psychobiologii
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Romuald dnia 12 Maj 2020, 21:52:47 »
Natura wyposażyła nas w owłosienie na całym ciele, najgęstsze na głowie, pod pachami i w okolicach intymnych. O ile włosy na głowie uważamy dziś za pożądane czy wręcz niezbędne, to już włosy na ciele nie są przez nas mile widziane. Ale, choć może nam się to nie podobać, włosy na ciele nie zostały nam dane bez sensu. Pełnią istotną funkcję zarówno biologiczną jak i duchową, podobnie jak włosy na głowie.
Podstawowa funkcja biologiczna włosów to ochrona i termoregulacja. Włosy pod pachami, w okolicach intymnych i na twarzy u mężczyzn dodatkowo informują otoczenie o naszej gotowości seksualnej.
Z punktu widzenia energetyki człowieka, włosy pełnią funkcję anten energetycznych, za pomocą których pobieramy i oddajemy informacje z otoczenia. Długie włosy na głowie wzmacniają zatem naszą intuicję i wrażliwość na subtelne informacje ze wszechświata.
Problemy z owłosieniem, nadmiernym na ciele lub zbyt skąpym na głowie wywołane są różnymi czynnikami emocjonalnymi i duchowymi.
Jako że włosy, podobnie jak skóra, reagują na dotyk, kontakt podstawowe konflikty związane z nimi to :
• UTRATA KONTAKTU lub lęk przed utratą połączona ze SPADKIEM POCZUCIA WARTOŚCI
• POCZUCIE ODDZIELENIA OD ŹRÓDŁA, BOGA, SEDNA RZECZY, SIEBIE JAKO ISTOTY DUCHOWEJ – nie wiem kim jestem, utrata tożsamości
• UTRATA SWOICH MOŻLIWOŚCI, MOCY – ktoś, kto czuł się niezwyciężony i spotyka go porażka może z dnia na dzień stracić włosy (skoro moje anteny, moje przewodnictwo zawiodło, nie jest mi potrzebne) -- >> przeczytaj mit o Samsonie.

PRZETŁUSZCZANIE WŁOSÓW – brak komunikacji/lub niewłaściwa komunikacja z ojcem lub kimś w roli ojcowskiej. Jeśli jest połączone z wypadaniem dochodzi chęć oddzielenia się od tej osoby. Przetłuszczanie się jest też połączone z chęcią „wyślizgnięcia się”.

ŁUPIEŻ – oddzielenie i brak komunikacji, cierpienie związane z brakiem zrozumienia drugiej osoby, również poczucie, że nie ma się szczęścia w życiu.

CIENKIE, SŁABE, ŁAMLIWE WŁOSY – pragnienie większego kontaktu na poziomie duchowym, poczucie „mam dość zajmowania się wciąż innymi”. Jeśli takie włosy masz od dziecka, popatrz, co przeżyła mama będąc z Tobą w ciąży.
SIWIENIE – włosy siwe są symbolem mądrości i odzyskania utraconego połączenia z uniwersalną mądrością po okresie oddzielenia. Siwieją przedwcześnie przy intensywnym konflikcie oddzielenia od Źródła, dużym stresie i lęku o coś/kogoś. Znane są przypadki osiwienia z dnia na dzień po traumatycznej rozłące (np. nagła śmierć bliskiej osoby, odejście współmałżonka itp.). Włosy mogą ponownie wrócić do swojego pierwotnego koloru.

ŁYSIENIE CAŁKOWITE LUB CZĘŚCIOWE – w zależności od masy konfliktu włosy wypadają całkowicie lub częściowo.
• aktywny konflikt oddzielenia, włosy jako organy czuciowe wypadają, żeby nie czuć straty.
• poczucie oddzielenia od klanu przeżywane jako niesprawiedliwość i/lub zdrada (np. kobieta łysieje po tym, jak jej mąż w sprzeczce stanął po stronie znajomych przeciwko niej)
• utrata ochrony (np. dziecko łysieje po gwałtownej kłótni rodziców, mama czuje się zdradzona i zagrożona odejściem męża, nie wie, jak sobie bez niego poradzi).
• utrata głasków dosłownie lub symbolicznie (np. mężczyzna łysieje po utracie ukochanego psa, którego lubił głaskać)
• symboliczne rwanie włosów z głowy z powodu niemożności zrozumienia czegoś, rozwiązania jakiegoś problemu, znalezienia źródła np. pierwotnego wypadania włosów, wtedy mamy wtórną przyczynę łysienia.
• u kobiet często wypadają włosy po urodzeniu dziecka, sens biologiczny to „wyściełanie gniazda” dla potomstwa.
• poczucie oddzielenia z utratą poczucia wartości w sensie intelektualnym
• konflikt utraty atrakcyjności, szczególnie u kobiet
• włosy odrastają po rozwiązanym konflikcie

ŁYSIENIE PLACKOWATE
• gwałtowne odcięcie się od drugiej osoby
• pamięć o kimś w rodzie, kto miał mało włosów
• stres związany z brakiem korzeni (cebulki włosowe), z brakiem przynależności lub z chęcią odcięcia się od klanu/korzeni
• poczucie wstydu i hańby – kobietom, które się zhańbiły obcinano za karę włosy
• miejsce powstawania łysych placków jest również istotne, np. czoło i powstawanie zakoli mówi o konfrontacji z kimś/czymś, łysienie po bokach, zakola to utrata ochrony, dachu nad głową, ojca itp.
• włosy odrastają po rozwiązanym konflikcie

NADMIERNE OWŁOSIENIE NA CIELE U KOBIET (HIRSUTYZM) – często dotyczy kobiet, które były oczekiwane przez rodziców jako chłopcy i nie czują, że mogą być kobiece. Owłosienie na twarzy u kobiet występuje też wtedy, gdy wchodzi ona w rolę męską w związku lub cierpi z powodu braku partnera, bo musi dawać sobie radę ze wszystkim sama. To też pragnienie większego kontaktu i większej ochrony (włosy to umożliwiają).

TRICHOTILLOMANIA – niekontrolowane wyrywanie sobie włosów, również brwi i rzęs.
• trudne rozstanie bez możliwości przeciwdziałania mu (np. dziecko pozostawione same w szpitalu)
• wspomnienie molestowania/gwałtu, szczególnie u dzieci (nie chcę być dotykana/y wyrywam swoje anteny, żeby nie czuć zbliżającego się zagrożenia)
• u dzieci, które cierpią z powodu bycia słabym uczniem lub z dużymi ambicjami na bycie prymusem (wyrywam swoje anteny, żeby dostać się do wiedzy, mądrości w mojej głowie). Tu czasami dzieci zjadają cebulki włosowe, żeby dotrzeć do wiedzy poprzez cebulki, które były w głowie i „wiedzą”.

Temat nie jest wyczerpany, ile osób tyle historii i niuansów, dlatego każdy przypadek rozpatruję indywidualnie.
W przypadku włosów trzeba też pamiętać, że mają one walor estetyczny i ich utrata bywa źródłem kolejnych konfliktów związanych z wyglądem a także lękiem przed tym, że nie da się nic z tym zrobić (konflikt prognozy). W takich przypadkach konieczne jest rozwiązanie w pierwszej kolejności konfliktów wtórnych.

Izabela Wudarczyk
3
Spis chorób / Odp: Alergia - jak pozbyłam się alergii
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Romuald dnia 04 Maj 2020, 12:08:06 »
Mogę się wypowiedzieć w tym temacie.
Ciąża – mąż nie chciał drugiego dziecka bo już mieliśmy 7 latke, poukładane życie, hobby, bla bla bla. Był wściekły nie dotykał mnie w ciąży, nie przytulał, był obojętny, wredny i oziębły. Przytulała mnie córka głaskała, całowała, ale jak się domyślacie to nie to samo co wsparcie drugiej dorosłej osoby. Syn od początku był mega chorowity, najpierw wysypki, uczelnia na wszystko, miałam wrażenie że to ja go uczulam, byłam na restrykcyjnej diecie a on obsypany od góry do dołu. AZS, grzybica, choroba Bostońska, alergia na zielony barwnik w pampersach, alergii na pomidory, alergia na produkty mleczne, jątrzące się rany na całym ciele, cieknące płynem surowiczym, masa strupów. Jadłam tylko krupnik i krupnik i krupnik, tylko po tym go nie wysypywało.
Jak miał pół roku pojechaliśmy na urlop do Bułgarii i tam wyluzowana „ja” i czas spędzony na słońcu, w zabawie miłości – wszystkie uczelnia znikły, wracaliśmy po 2 tygodniach ze zdrowym dzieckiem.
Ale nie zatrzymaliśmy tego co było w domu.
Więc zaczęły się problemy z oskrzelami, płuca, astma, alergia tym razem wziewna. Ja problemy z ciągłymi upławami czy zakażeniami pochwy, szara zniszczona cera, brak ochoty na sex, ciągłe anginy, ciągłe pogarszanie się wzroku, brak akceptacji kobiecości, problemy z żołądkiem, wrzody.
Kiedy się to skończyło, i u syna i u mnie? A no momentalnie, właściwie z dnia na dzień, ot mąż znalazł sobie kochankę i do niej odszedł w połowie 2013 roku. Rozwiodłam się, przewartościowałam swoje życie, odrobaczyłam siebie i dzieci, zaczęliśmy się odżywać inaczej, gotujemy co lubimy, dużo warzyw, ryby (wcześniej jedliśmy to co ex mąż lubił) i tak powoli wszystkie objawy zniknęły, a właściwie w 90%. Lekarka z przychodni dziecięcej myślała,że wyjechaliśmy za granice bo z poprzednich statystyk, wizyta co 3-4 tygodnie byliśmy raz na szczepieniu.
A mieliśmy tak że rano syn kaszlał a wieczorem już miał zapalenie płuc, sterydy, antybiotyki to była nasza codzienność.
Dziękuję za ten post, chętnie poczytam więcej na temat kodów uzdrawiania :)
4
Spis chorób / Odp: Miastenia - zanik mięśni
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Romuald dnia 11 Luty 2020, 11:02:02 »
Ponieważ jest to choroba mięśni prążkowanych, to z punktu widzenia Totalnej Biologii, konflikt może dotyczyć spadku wartości i bezsilności związanych z wysiłkiem fizycznym lub sportem.
czyli: Nie jestem w stanie walczyć, obronić siebie, biec lub wykonywać innych czynności.
"Przeżywam szok, mam głębokie odczucie bezsilności, że:
już nie jestem w stanie czegoś wykonać lub nie mam prawa czegoś wykonać (bo ktoś zabrania)",
lub "muszę coś wykonać, a nie mogę lub nie chcę tego zrobi"ć.
Może to oznaczać, że mam nadmiar czynności do wykonania - nie jestem w stanie tego zrobić.To przekracza moje siły.
Joanna Zochowska
5
Spis chorób / otyłość
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Romuald dnia 03 Luty 2020, 20:50:58 »
Temat wielkiej wagi – Otyłość

Nasze ciało nie zawsze jest takie jakiego pragniemy, ale zawsze jest takie jakiego potrzebujemy.

Podobno są dwa typy ludzi - osoby, które mogą zjeść 3 hamburgery, tonę frytek i nie przytyją (nawet jeśli by chciały), i ludzie, którzy wezmą głębszy oddech na dziale ze słodyczami i już ważą 2 kg więcej.

Co więc wpływa na to, jak nasze ciało zareaguje na przyjmowany pokarm?

"Nadwaga i niedowaga to kod przekonań zgromadzonych w naszej podświadomości przełożony na ilość tkanki tłuszczowej, której potrzebujemy bez względu na to, czy nasz wygląd nam się podoba, czy nie. Mózg podświadomy nie ma wyobrażeń na temat estetyki czy komfortu, takich jakie ma mózg świadomy. Kieruje się jedynie prawami biologii." - Bruce Lipton

EMOCJE To one tworzą przekonania. Im intensywniej je przeżywamy, tym silniejsze przekonania zostają wykreowane. Wydarzenia traumatyczne są zwykle źródłem najintensywniejszych emocji, zapisują się więc najsilniej w naszej podświadomości i determinują sposób reagowania organizmu w przyszłości. Trzeba pamiętać, że celem naszej podświadomości jest przetrwanie. Umysł zrobi więc wszystko co może, abyśmy przeżyli. Kieruje naszym ciałem, aby nas wesprzeć, wzmocnić, chronić, itd. Stara się nam pomóc.
Jeśli więc nie odpowiada nam jak wygląda nasze ciało, warto przyjrzeć się możliwym programom rodowym lub konfliktom z dzieciństwa. Gdy zrozumiemy jakie programy kierują naszym organizmem, możemy je zmienić lub uwolnić się od nich.
Zagadnienia, które warto rozpatrzeć w związku z otyłością/ nadwagą lub niedowagą.

Konflikt porzucenia,
który jest najczęściej konfliktem wczesnego dzieciństwa. Może się pojawić, gdy:

- kiedy mama idzie szybko do pracy i zostawia dziecko pod opieką innej osoby (lub w żłobku);
- kiedy mama jest z dzieckiem, lecz nie jest obecna emocjonalnie (np. martwi się o kogoś, myśli o zmarłym dziecku lub ma inną nieprzepracowana traumę, która nie daje jej cieszyć się życiem i być tu i teraz);
- kiedy mama nie spełnia podstawowych potrzeb emocjonalnych lub fizjologicznych dziecka;
- kiedy rodzic umiera;
- kiedy dziecko zostanie faktycznie porzucone, oddane do domu dziecka.

Ten konflikt jest znaczącym konfliktem biologicznym, ponieważ w naturze małe dziecko nie jest w stanie przeżyć samodzielnie. Bez opieki mamy jest skazane na śmierć - albo głodową, albo zaatakowane przez drapieżniki.
Ciało więc wybiera jedną z opcji - zwiększa swoją objętość, aby zgromadzić zapasy lub chcąc stać bardziej widocznym dla mamy (aby zauważyła swoje dziecko i się nim zaopiekowała), lub stara się zmniejszyć (jeśli nie ma nadziei na ratunek), aby nie zostać zauważonym przez drapieżniki.

Tryb walki /tryb ucieczki
Tryb walki jest również związany z konfliktem porzucenia - jest to porzucenie przeżywane na sposób męski (samce w naturze walczą, a samice uciekają). Dotyczy on jednak coraz częściej również kobiet, które nie są już pod męską opieką, tylko same walczą o byt dla siebie i swojej rodziny.
Tryb walki jest reakcją organizmu na:
- ciągłe lub powtarzające się sytuacje stresowe, rywalizację (np. w pracy), konfrontację.
- ciągłą gotowość do walki
- uczucie bycia atakowanym
Biologiczne ciało musi zareagować na zagrożenie. Jeśli wybierze tryb walki zwiększa swoja objętość, aby stać się silniejszym, bardziej zauważalnym, ważniejszym.
Ten tryb jest związany ze strachem - "czuję się zbyt mały, aby dać radę". Świetnym przykładem w świecie zwierząt jest kogut, który stawia swój grzebień lub ryba fugi.

Drugim sposobem reakcji na sytuację zagrożenia jest tryb ucieczki. W tym trybie musimy być szybcy, aby uciec lub mali, aby się schować - zniknąć w obliczu niebezpieczeństwa. Tracimy więc na wadze. Tak jak w trybie walki główną emocją jest strach.

Konflikt tożsamości
Konflikt powiązany z prawem do egzystencji, wyrażania samego siebie, własnego zdania, posiadania własnego terytorium.

Są dwie możliwe reakcje organizmu na konflikt tożsamości - zwiększenie objętości, aby ugruntować i potwierdzić swoje prawo do istnienia - "teraz mnie zauważą", "chcę być lepszy/więcej wart" lub utrata wagi, aby zniknąć - "nie mam prawa żyć", "nie mogę być taki jaki jestem".

Konflikt związany z niedostatkiem/brakiem
W Polsce poczucie braku bardzo często związane jest z traumą rodową z czasów wojny, kiedy rodziny niepewne swojej przyszłości były przesiedlane, wywożone w nieznane, głodowały. Tłuszcz jest wbudowanym magazynem na gorsze czasy, uruchamianym przez uczucie "boję się przyszłości"
Magazynowanie tłuszczu jest również związane z uczuciem "mam za mało dla siebie" (często w relacji z rodzeństwem), "nie wystarczy mi", jeśli miałbym...., byłbym szczęśliwy".
Jest jeszcze jeden aspekt konfliktu braku, który generuje przekonanie"mam to, czego nie chcę, a nie mam tego, czego chcę". Związany jest z potrzebami i oczekiwaniami. Może on prowadzić do nadwagi - gdy czekamy na to czego nam brakuje lub do niedowagi z powodu niemożności strawienia/przyjęcia tego co otrzymaliśmy.

Samo przejście na dietę może być mechanizmem spustowym konfliktu braku. Odmawiając sobie przyjemności, konkretnych pokarmów (np. słodyczy), ale dalej je wspominając, marząc o nich, sami napędzamy organizm do tworzenia zapasów, a jeśli uda się schudnąć, organizm bardzo szybko uzupełni brak na kolejną czarną godzinę (potencjalną dietę).

Zawsze piszę, że słowa/myśli mają ogromną moc. Jest też tak w przypadku sformułowania "tracić kilogramy". Warto pamiętać, że nasz organizm nie lubi nic tracić, wiec jeśli mówisz, że tracisz, organizm będzie się starał jak najszybciej je odzyskać lub nadprodukować, żeby wystarczyło. Wiec przestańmy "tracić" - zacznijmy "zmieniać sylwetkę, zyskiwać piękna talię, pozbywać się zbędnych kilogramów, poprawiać sprawność fizyczną"...

Konflikt osamotnienia
Czyli najprościej mówiąc braki emocjonalne - brak miłości, bliskości, zrozumienia, itd.
- Czy kocham i akceptuję siebie?
- Czy czuję się kochany i akceptowany?
- Czy czuję się rozumiany? Czy brakuje mi rozmów?
- Czy mam na kim polegać, czy muszę wszystko zrobić sam?

Jeśli nasze potrzeby emocjonalne nie są zaspakajane, czujemy wielki brak i pustkę. A jak pustka manifestuje się w organizmie? Oczywiście poprzez głód. Więc zajadamy swoje problemy, zajadamy swoją samotność, brak miłości. To jakie jedzenie wybierzemy dużo mówi nam o naszym braku. Czy potrzebujemy siły do walki (mięso), bliskości matki (mleko) czy akceptacji i miłości (słodycze).

Jedzenie jest substytutem miłości, wyzwala przypływ dopaminy i serotoniny, czyli hormonów szczęścia. Jest bezpośrednio połączone z mamą, która karmiąc nas dawała nam miłość w pierwszych chwilach naszego życia.

Tycie jako mechanizm przetrwania
Zdarzenia z życia/ dzieciństwa/ okresu projekt-cel/ historii rodowych, które mogą wpływać na problemy z wagą:
- Chłód/zamarzanie - tłuszcz jako ochrona przed zimnem
- Tonięcie - tłuszcz bardzo dobrze unosi się na wodzie
- Uczucie bycia atakowanym - ochrona przed światem
- Gwałty, molestowania seksualne - poprzez tłuszcz dystansujemy się od kogoś, kto chce się do nas zbliżyć. Organizm może gromadzić tłuszcz na biodrach, udach i brzuchu, żeby chronić się przed niebezpiecznym dotykiem
- Ciężka praca ponad siły - nieproporcjonalnie duże barki, kark i górna część klatki piersiowej pomaga dźwigać obciążenia.

Jeśli więc ten problem dotyczy Ciebie, okaż wdzięczność Twojemu ciału, że tak o Ciebie dba, zmień swoje przekonania, świadomie zadbaj o siebie z miłością.
Możesz to zrobić samodzielnie lub pomocą konsultanta.
I pamiętaj:
Nasze ciało nie zawsze jest takie jakiego pragniemy, ale zawsze jest takie jakiego potrzebujemy.

 Joanna Żochowska
6
Spis chorób / plamica
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Romuald dnia 27 Listopad 2019, 11:15:09 »
Katarzyna Majewska

O tym jak genialnie działa TB i jak można rozwiązać konflikt nawet o tym nie wiedząc...

Anna Figura zadała pytanie o plamicę. Tak się składa, że moje dziecko bardzo ciężko przechodziło tę chorobę. Zaczęło się od plam na skórze, co pediatra zdiagnozował jako uczulenie. Nic jednak nie pomogło, a plamy powędrowały od stóp aż do brzucha. W międzyczasie pojawiły się też problemy ze stawami, do tego stopnia, że córka nie mogła chodzić i trzeba było ją nosić nawet do toalety. Wtedy to trafiłyśmy do szpitala i zostałyśmy tam na 8 dób. Oczywiście medycyna nie zna przyczyny tej choroby, ani też nie wie jak ją leczyć. Po wyjściu ze szpitala młoda miała jeszcze objawy przez 2 miesiące, tyle że w mniejszym nasileniu (ale dalej nie mogła chodzić).

Oczywiście zaraz po usłyszeniu diagnozy zajrzałam do książki Renauda, ale stwierdzenie "aby przetrwać, rodzina musi się rozproszyć" nic mi nie powiedziało. Za nic nie mogłam dociec przyczyn tej choroby. W międzyczasie młoda na szczęście wyzdrowiała i też nie miała nawrotów, a choroba ta "lubi" nawracać.

Tak naprawdę dopiero po 2 latach doszłam do tego, czemu moje dziecko wówczas zachorowało. Otóż, od jakiegoś czasu chodziło mi po głowie żeby się wyprowadzić z miasta, a nawet za granicę. W tamtym mieście pozostawałam z powodu ojca moich dzieci, żeby córki miały z nim kontakt. Sama przy tym miałam mnóstwo problemów, ponieważ on uwielbiał niszczyć mi życie. Choroba dziecka pokazała mi w jak wielkiej iluzji żyłam, kiedy to on, mając miejsce zamieszkania 100 m dalej od szpitala, nie przychodził odwiedzać dziecka, tłumacząc się np., że "to nie jego weekend", albo że "jak walczyłam o dzieci w sądzie, to teraz mogę się nimi opiekować sama".

Wtedy to właśnie podjęłam decyzję o wyjeździe (to był proces oczywiście), a moje dziecko wyzdrowiało. Fakty połączyłam jednak znacznie później (już po wyjeździe), a geniusz TB pokazał mi sie w całej krasie :) Przy okazji widzę jak bardzo choroby naszych dzieci są powiązane z naszymi własnymi konfliktami...
7
Spis chorób / Odp: Kurzajki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Romuald dnia 07 Październik 2019, 18:46:53 »
Ewa Pawlak

Witam Was chce sie podzielic moim konfliktem moze pomoze Wam zrozumiec lepiej TB. Poznalam Germanska Nowa medycyne w marcu 2016 I o tamtej pory jestem nia zafascynowana.

Pewnego dnia zauwazylam ze zrobila mi sie kurzajka na prawej stopie na drugim palcu (jestem praworeczna) no I sprawdzilam spis chorob. Wystarczylo jedno slowo - zawstydzenie I juz wiedzialam o co chodzi. Dzien wczesniej bylam w Galerii gdzie otworzyli nowy sklep z butami I sprzedawca ( mezczyzna) bardzo szybko zaoferowal abym przymierzyla nowe buty-klapki ktore mialy odpinana gore I byly nowoscia na rynku. Nawet nie wiem kiedy ale schylil sie zdjal mojego klapka I wsadzil mi tego buta. I co wtedy pomyslalam? O kurcze moje stopy nie sa perfekt I faktycznie sie zawstydzilam.

No to teraz codziennie patrzylam na ta moja kurzajke I mowilam do niej ze wiem dlaczego sie pojawila I ze moze isc skad przyszla. Niestety kurzajka nie ruszala sie z miejsca a wiec zaczelam czytac o naturalnych srodkach I ziolach aby jej sie pozbyc. Nic jednak nie uzylam I sie do niej przyzwyczailam.

Minelo kilka miesiecy (3-4) jestem znowu w Galerii I nagle patrze ze zdziwieniem ze nie ma tego sklepu z tymi butami-klapkami I pomyslalam 'o biznes nie okazal sie taki dobry skoro sklep zamkneli' stanelam jak wryta I patrzylam sie na to miejsce przez kilka minut.

Po paru dniach patrze na moja prawa stope a kurzajka znikla. Wtedy zrozumialam ze nie tylko musimy zlalezc konflikt ale go realnie rozwiazac.

Mam nadzieje ze moj przyklad pomoze Wam w znalezieniu I rozwiazywaniu konfliktow. Powodzenia.
8
Spis chorób / Mutyzm wybiórczy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Romuald dnia 27 Wrzesień 2019, 17:43:42 »
Piszecie do mnie co to jest więc małe info:
to zaburzenie lękowe wieku dziecięcego, które ujawnia się najczęściej między 2. a 5. rokiem życia. Objawem osiowym jest niemożność mówienia w wybranych sytuacjach, miejscach, w których jest to oczekiwane, np. w szkole, przedszkolu. Ten brak mówienia nie wynika z braku znajomości języka, zaburzeń komunikacji, np. jąkania, ani też z całościowego zaburzenia rozwoju, jak autyzm, czy zaburzenia psychotycznego, np. schizofrenii. Charakterystyczne dla mutyzmu wybiórczego jest to, że dziecko dotknięte tym zaburzeniem nie ma problemów z mówieniem w domu. Rodzice naszych pacjentów bardzo często twierdzą, że mają wrażenie, jakby ich pociechy miały dwie twarze. Wśród bliskich są rozmowne, pogodne, natomiast wśród rówieśników i w kontakcie z nauczycielami stają się zupełnie wycofane, zamknięte w sobie, milczące. No i teraz zadanie dla konsultanta i rodziców, dlaczego/ z jakiego powodu dziecko nie mówi. Trzeba znaleźć sytuacje, które zmusiły dziecko (sprawdź jego przodków w linii krwi) do milczenia lub wielki lęk. pozdrawiam
9
Spis chorób / Przetrwały przewód Botalla
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Romuald dnia 29 Czerwiec 2019, 12:42:48 »

Przetrwały przewód Botalla

Aby uniknąć zabiegu chirurgicznego,  warto zwrócić uwagę na przyczyny powstania tej wady z punktu widzenia Totalnej Biologii, która to upatruje przyczyn w konflikcie:

    muszę dać więcej miłości osobie, którą kocham, i którą mogę dzięki tej wzmożonej miłości uratować. Podobny konflikt występuje przy szmerach w sercu.

Przykładem może być wystąpienie przetrwałego przewodu Botalla u 9 miesięcznego dziecka. Wadę tę stwierdzono tuż po urodzeniu, jednak zwlekano z operacją, mając nadzieję, że zarośnie. Jednak przy ponownym badaniu stwierdzono zwiększenie niedomknięcia przewodu.

Podczas sesji okazało się, że matka od drugiego miesiąca ciąży przeżywała ogromny dramat. U jej ukochanej matki stwierdzono raka płuc. Kobieta dniami i nocami myślała o matce i ciągle miała poczucie, że za mało ją kocha. Starała się codziennie być przy jej szpitalnym łóżku i zapewniać ją o swojej miłości. Ale po powrocie do domu miała poczucie, że i tak za mało dla niej robi. W dwa tygodnie po urodzeniu dziecka, matka zmarła.  Po odnalezieniu konfliktu i pracy z dzieckiem (opowiedzenie w czasie snu o wszystkich emocjach z tego okresu) dziecko uniknęło operacji. Przewód samoistnie się zamknął. Zawsze warto drążyć, co działo się w okresie Projekt/Cel, a szczególnie ważny jest okres ciąży.
Maria Brzdękiewicz
10
Spis chorób / Alergia - jak pozbyłam się alergii
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Romuald dnia 04 Czerwiec 2019, 10:03:09 »
Gabi Dorota FB: Totalna Biologia w praktyce


#alergia ( na pyłki traw)
Chciałabym podzielić się swym sukcesem odnośnie alergii ( u mnie była to alergia na pyłki traw i drzew).
Z TB zapoznałem się ok 3 lat temu. Przypadkiem tu trafiłam szukając pomocy dla syna ( dziś syna stopa uratowana, a lekarze chcieli ją amputować. Uratowałam stopę dzięki zrozumieniu i dotarciu do przyczyny biologicznej).
A teraz kolejne uzdrowienie swego stanu zdrowia. Pozbyłam się alergii,która doskwierała mi jak ino pamiętam od 20 r.ż. Jak to zrobiłam? ( tu nie ma co za dużo do opisywania). Najpierw uświadomiłam sobie czym jest w świetle sensu biologicznego alergia, tj. dotyczy ona konfliktu rozłąki z kimś lub czymś, co kochamy, co jest dla nas ważne. Może być to ukochana osoba, przyjaciel, brat, kuzynka, babcia, a nawet pies, kot lub… samochód. Poszukiwania zaczęłam od symptomów -u mnie, to było swędzenie oczu, wodnisty katar i ataki kaszelu duszącego.Wymienione objawy ( z mych obserwacji) zawsze zaczynały się u mnie na początku wiosny, a konkretnie początek maja i trwały do końca sierpnia.Bardzo trudne miesiące do funkcjonowania. Kto jest alergikiem na pyłki traw, to zna ten dyskomfort . Wiedząc na co mam uczulenie, odnalazłam w czasie przeszłym miesiąc, w którym miało miejsce wydarzenie programujące moją alergię,tj.zdarzenie związane z rozłąką kogoś/czegoś bardzo ukochanego ( w mym przypadku przypomniałam sobie, iż w miesiącu maj rozstałam się z moją mamą i trafiłam do Domu Dziecka). Było to bardzo ciężkie rozstanie, co jak widać ciało pokazało mi w postaci silnych objawów. Mój mózg podświadomy zapamiętał całe tło mej przeżytej emocji związanej z tamtym rozstaniem z kimś dla mnie bardzo ważnym - mama. Tym tłem były w maju drzewa, trawy... (Jeśli ktoś ma alergię np. na leszczynę, a wie, że leszczyna najsilniej pyli w lutym, to swoje poszukiwania powinienem skupić na tym miesiącu najlepiej.Jesli ktoś jest uczulony na kakao, należy szukać tematu rozłąki, gdzie w tle była czekolada, kakao, może bombonierka z cukierkami czekoladowymi.Jesli na sierść kota, to szukać w tle właśnie kota... podpowoadam).
Jak juz doszłam do przyczyny, przepracowałam temat rozłąki z mamą. Zrozumiałam jej postawę ( tu chcę zaznaczyć, że słowo WYBACZYĆ zmieniłam na ZROZUMIEĆ mamę) i było mi łatwiej wszystko zrozumieć,poukładać sobie,przepracować i....puścić. Poczułam ulgę ogromną.
Rok temu w maju objawów alergii żadnych nie miałam. W tym roku, jest teraz maj... a ja chodzę po łąkach, siedzę z psiakiem w wysokiej trawie, zbieram zioła-chwasty ( hi hi... zbieram nawet te, na które byłam uczulona wtedy wg badań alergologicznych) . Parę dni temu wyjechałam na wieś i mieszkałam wśród pylących sosen... łąk i zero objawów!!!
Słuchajcie,jestem wolna od leków przeciwchistaminowych od 2 lat.
Napisałam ten post dopiero po dwóch latach, gdyż chciałam być w pełni pewna, czy znalazłam pierwotne źródło przyczyny swej alergii. Jak widzę udało się.
Dodam, że w temacie TB jestem samoukiem.
Wydaje mi się,że jeśli mi się udało, to i Wam się uda znaleźć źródło swej alergii i zobaczyć jak to jest żyć bez objawów alergii ;-)
P.S.
Gdy miałam przez tyle lat alergię na pyłki traw i drzew, to moim wielkim marzeniem było latem pokulać się po zielonej łące. Hi hi... marzenia się spełniają ;-)
Zdrowiejcie
Strony: [1] 2 3 ... 10