Aktualności:

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Romuald

Strony: 1 ... 24 25 [26]
376
Spis chorób / Dalekowzroczność/nadwzroczność
« dnia: 12 Luty 2017, 20:51:49 »
może być wspomnienie odchodzącego rodzica, może być duży lęk przed przyszłością, lub inne silne emocje skoncentrowane na wydarzeniu, które odbywało się daleko od nas, ale w zasięgu wzroku.
patrzę jeszcze u Gilberta i on to opisuje jako konflikt "wartownika" - stróża, który pilnuje czegoś, może wypatruje zagrożenia w oddali. może być to obawa przed czymś, co jest daleko, dosłownie i w przenośni - "nie widzę dla siebie przyszłości" lub "nadchodzi wróg". może być to wspomnienie z przeszłości pochodzące od rodziców. "nie chcę dać się zaskoczyć". "przyszłość jest niebezpieczna".

377
Spis chorób / Problemy skórne/Trądzik
« dnia: 12 Luty 2017, 20:46:34 »
trądzik to konflikt splamienia, dewaluacji estetycznej. Wyjaśnię ci to: bardzo duże znaczenie dla dziecka ma pierwsze spojrzenie, jakie na nie skierujemy - decyduje ono o tym, jak dziecko będzie postrzegane i jak będzie postrzegało samo siebie. Na przykład: w przypadku trądzika mamy do czynienia z konfliktem niepodobania się sobie, poczucia brzydoty własnej twarzy. Trądzik może pojawić się też, gdy dziecko uważane jest za brzydkie przez innych ludzi. Jeśli wystąpi on tylko na czole, powodem może być czyjeś stwierdzenie, że to niedobrze, że dziecko ma czoło po ojcu lub po kimś innym.

Problemy skórne, np. trądzik różowaty, łuszczyca, egzema, zawsze są związane z konfliktem rozłąki

Zaczerwienia czyli stan zapalny i jednocześnie łuszczenie suchych komórek idą bardziej w kierunku podwójnego konfliktu oddzielenia, jeden jest w fazie aktywnej, drugi w fazie zdrowienia. Szukaj zdarzeń, które wpłynęły na twoje postrzeganie siebie, swojej tożsamości, swoich wartości. Oddzielenie to nie zawsze rozłąka z drugą osobą. Może to być metaforyczne oddzielenie od siebie po zetknięciu z drugą osobą, kiedy trzeba zrezygnować z części siebie, żeby móc być z nią.

Trądzik to problem skóry właściwej i dotyczy konfliktu splamienia, dewaluacji estetycznej. Przypomnij sobie, co na temat twojego wyglądu mówili rodzice, dziadkowie, kiedy byłeś mały. Może porównywali cię do kogoś, kto nie był wzorem do naśladowania (np. "Masz nosek po cioci"  ), kogo nie lubiłeś albo źle ci się kojarzył. Często zastanawiasz się, co inni o tobie mówią? Może obgadują? Myślisz, że źle o tobie mówią? Poza tym zaskórniki, które są zmorą młodych ludzi, to konflikt wysuszenia skóry. Kosmetyki do cery trądzikowej (również maści i leki stosowane do wewnątrz) powodują wysuszanie skóry, więc skóra się broni i wzmaga wydzielanie sebum.

czyli trądzik na plecach, na bokach ciała może być manifestacją obawy, że źle mówią o nas za naszymi plecami?

Niezły trop Pani Anna. Doprecyzuję jeszcze, że może chodzić o to, że to nasi przyjaciele lub inne bliskie osoby (takie, które mają styczność z tymi częściami ciała, np. przez poklepanie po plecach na powitanie).

Zapytaj siebie jeszcze: "Po czym odczuwam pustkę?"

Trądzik - oprócz wszystkiego, co do tej pory zostało powiedziane, również: konflikt zaznaczenia terytorium seksualnego; brak zaufania do siebie w obszarze seksualnym;

Trądzik różowaty to program skóry właściwej. A konflikt to "czuję się oddzielona od rodzinnego klanu". Proszę ten schemat prześledzić w swoim i klanu życiu, a znajdziecie na pewno odpowiedź.

pryszcze i ich nieświadome rozdrapywanie:

pryszcze to faza zdrowienia konfliktów np. czucia się brzydkim lub splamienia. czyli ktoś mnie np obraził, uraził i poczułem się dotknięty, splamiony, obrażony, brudny nawet. jeśli długo się utrzymują to trzeba szukać konfliktu.
samo rozdrapywanie kojarzy mi się z brakiem akceptacji swojego wyglądu, podświadomej próby usunięcia pryszcza. mózg działa własnie na betona. nie oblicza, że jak rozdrapię pryszca, to będzie gorzej, tylko "nie chcę tego, muszę to usunąć", więc drapię

Trądzik - gruczoły łojowe mówią nam o zazdrości oraz trudności zatrzymania przy sobie partnera oraz braku pewności w sferze seksualnej.

Terytorium seksualne, okazywanie gotowości na seks. Brak seksu lub problemy w tym obszarze mogą powodować trądzik. Też obawa, że ktoś wchodzi w moją przestrzeń seksualną, narusza ją.

378
Spis chorób / Długi i problemy finansowe
« dnia: 12 Luty 2017, 20:43:03 »
Długi:
-Posiadanie długów to potrzeba przynależności. Jeśli mam u kogoś dług, to jestem od niego  zależny, muszę go "spłacać". Warto zadać sobie pytanie do kogo przynależę lub do kogo chcę przynależeć. Dlaczego nie mogę być samodzielny i stać na własnych nogach? Co daje mi przynależność do kogoś?
-"Do kogo przynależysz posiadając dług? U kogo masz dług?"
-Może być to też poczucie, że nie uwolniłem się do końca od rodziców. Dziecko "należy" do rodziców aż nie uniezależni się finansowo i mieszkaniowo.

Kredyty:
-Podobna sytuacja, jak z długami. Komu jestem winien i ile? Czy spłacam małe kwoty, czy duże? Ile czasu będę spłacał kredyt? Na co wziąłem kredyt i na co mam zwyczaj brać kredyty? Czy biorę je na życie, czy raczej na przyjemności?
-Kredyt to pożyczka, dług, a więc brak czegoś.
-Czego mi w życiu brakuje? Na co muszę zaciągać kredyty?
-Czy faktycznie lepiej wziąć u kogoś kredyt i długo go spłacać "po trochę", wydając nieswoje pieniądze, czy lepiej uzbierać i poczuć, że się na to samemu zarobiło, zasłużyło? Dlaczego czuję, że w życiu niczego się nie dorobiłem?
-Kredyt podtrzymuje uczucie, że mnie nie stać, że nie zasługuję, nie umiem, nie jestem wystarczająco dobry
-Kto w rodzinie stracił wszystko? Kto był kompletnie spłukany. Może być to nieświadoma identyfikacja z danym członkiem rodziny.

Tracenie pieniędzy, kiedy pieniądze się mnie nie trzymają:
W sytuacji, kiedy dana osoba niby ma pieniądze, ale przelewają jej się przez palce, zarabiam dobrze, ale na koncie pustki, wówczas przyglądamy się rodzinie.
-Czy Twoja rodzina dobrze zarabia?
-Kto w rodzinie nie ma pieniędzy?
-Czy były sytuacje związane z przesiedleniem lub rozłamem w rodzinie? Chodzi o sytuację, kiedy jedna część rodziny wyjechała np. do Ameryki za pieniędzmi, a druga została w kraju i mówiąc kolokwialnie "klepią biedę". Nieświadoma chęć "bycia wiernym" rodzinie, żeby do niej przynależeć, może powodować, że pieniądze się nas nie trzymają. Chcąc być lojalnym wobec rodziny, wydajemy pieniądze, żeby czuć się częścią grupy.
-program rozłąki z rodziną. Albo rodzina, albo pieniądze - co wybierasz?

379
Spis chorób / Nieswoiste zapalenie jelit - IBD
« dnia: 12 Luty 2017, 20:40:38 »
Nieswoiste zapalenie jelit ( inflammatory bowel disease, IBD) – grupa przewlekłych chorób zapalnych przewodu pokarmowego, głównie jelita grubego lub cienkiego.
Najczęstszymi chorobami z tej grupy są choroba Leśniowskiego-Crohna i wrzodziejące zapalenie jelita grubego.
Należą do nich również
kolagenowe zapalenie jelit
eozynofilowe zapalenie żołądka i jelit
choroba Behçeta
 niedokrwienne zapalenie jelita grubego No i teraz masz obraz co może mu dolegać. Ale na pewno nie trawi  - i to dość długo - jakiegoś "kęsa" czyli ma cały czas nie rozwiązany konflikt. Dopiero rozmowa z nim może dać obraz o co chodzi mózgowi? Jakiego "kęsa" pomaga mu strawić?  Wachlarz możliwości jest duży.

380
Spis chorób / Problemy z erekcją/Impotencja
« dnia: 12 Luty 2017, 20:39:04 »
Niech jego partnerka weźmie sprawę w swoje ręce i załatwi problem - a na poważnie to sprawa psyche. Analiza dzieciństwa i klanów pokaże , gdzie są zakłócenia - lęki związane z seksem.
I drugie - czemu się spieszy ? Zdąży zapłodnić - kto go goni lub czemu musi uciekać? Idźcie w tym kierunku a znajdziecie rozwiązanie. pozdrawiam

Lęki związane z seksem, dominacja kobiety, poczucie, że nie jestem samcem alfa dla mojej kobiety - tylko samiec alfa w naturze ma prawo uprawiania seksu z samicą.Może być to dominacja innego mężczyzny w rodzinie, poczucie, że nie jestem wystarczająco dobry. Obszar do zbadania w życiu bieżącym i wcześniej w rodzinie.

381
Spis chorób / Prokrastynacja
« dnia: 12 Luty 2017, 20:38:04 »
to może mieć związek m.in. z przebiegiem porodu - jak np. "w ostatniej chwili" dziecko się bezpiecznie urodziło/zostało wyciągnięte z łona, to w życiu zachowuje się podobnie, czyli robi "wszystko na ostatnią chwilę

Poród to przyjście na świat czyli można to nazwać tak: spontaniczność i impulsywność; próba, egzamin. Jeśli matka wpadnie w panikę, straci orientację - dziecko może w późniejszym życiu zamierać w krytycznych sytuacjach, nie wiedząc, co robić. Ogólnie można powiedzieć że sposób, w jaki odbywa się poród, określa sposób, w jaki dziecko będzie utrzymywać się przy życiu, jak je zorganizuje. Też ważnym aspektem dalszego życia jest klan w jakim dziecko będzie się porodzie: wychowywać

bo nie czujesz tego co masz robić, dlatego to jest kolejnym pustym obowiązkiem, brak w tym dzielenia się czynnością z kimś, taki samotny ludzik co musi ciągle coś samemu robić, co nie porusza żadnej struny w duszy, i tak w kółko ... stąd ucieczka od tego w cokolwiek innego albo spychanie na kolejny dzień ...
nadmiar uwagi ukierunkowanej i zrywy ucieczkowe od niej, ile można robić jedno zadanie za drugim i tak w kółko, to nienaturalne i niezdrowe, stąd prokastynacja bo ileż można uprawiać zadaniowy tryb życia, aż się chce wsiąść do pociągu byle jakiego

382
Spis chorób / Zaskórniki
« dnia: 12 Luty 2017, 20:36:20 »
Jest to zwiazane z byciem w brzydkim miejscu (moze pory ciala sie zatykaja, zeby nie miec z nim kontaktu)

383
Spis chorób / Borderline
« dnia: 12 Luty 2017, 20:33:49 »
Gilbert Renaud na wykładzie mówił, ze BL to jest konflikt alkowy poślubnej. Kiedy krzyżują się wzajemnie dwa konflikty "nie mogę uciec" (żeńska półkula mózgowa) i "nie mogę walczyć" (męska połkula. pośrodku gdzie normalnie zachodzi synchronizacja półkul następuje ich rozdzielenie, ognisko hammera tam własnie się zapala. Trzeba szukać w rodzi historii gwałtu, albo brutalnego pozbawienia dziewictwa w noc poślubną.

384
Spis chorób / Depresja
« dnia: 12 Luty 2017, 20:31:14 »
Depresja - silny spadek poczucia własnej wartości + poczucie winy. Jest to konflikt terytorium + hormonalny pat. Często strategia wygląda mniej więcej tak: krytyka, zagrożenie, walka o terytorium, frustracja, zahamowanie działania. Obniżone poczucie własnej wartości i porównywanie się z innymi. "Czy spełniam w życiu oczekiwania swoich rodziców?" Poczucie winy często jest głównym programem mentalnym, na którym opiera się depresja. Gdy np. podczas kłótni z kimś pojawi się myśl "to moja wina" w którą uwierzy dana osoba, wówczas włącza się program depresji i mózg atakuje sam siebie. Depresja to atakowanie samego siebie.
Depresja pojawia się jedynie wtedy, gdy potrzebujemy jej, aby nam uratowała życie. Dobrym sposobem na leczenie się z depresji jest robienie planów.

Konflikt utraty terytorium, znakowania terytorium lub międzyludzki spór w obrębie terytorium. Tym terytorium może być wszystko: dom, rodzina, praca, szkoła, znajomi. Depresja wygląda tak, że osobnik zostaje z jakiegoś powodu zmuszony do tego, żeby wyzbyć się swoich naturalnych odruchów np. samiec staje się bardzo uległy żeby przetrwać, bo to jedyne rozwiązanie, jakie zna. Chciałby walczyć z przeciwnikiem, ale nie może, bo walka jest z góry przesądzona i przegrana. Wtedy musi się dosłownie "odseksualnić", nie może być samcem, bo samce walczą, a to dla niego oznaczałoby śmierć. Dlatego musi się wyzbyć swoich naturalnych odruchów.

Depresja jest jak zwykle rozwiązaniem mózgu automatycznego na coś, czego bardzo pragniemy, ale nie potrafimy tego otrzymać. To rodzi frustrację, a że frustracja jest niebezpieczna, to mózg zabiera nam pragnienie i pozostawia nas w stanie bez żadnych pragnień. pokonanie depresji to jest moment, w którym rezygnujemy świadomie z tego, co uważamy, że koniecznie musimy mieć (osobę, status społeczny, pozycję, sukces), akceptujemy fakt, iż to nie dla nas, szukamy prawdziwych potrzeb, staramy się codziennie coś zrobić by cieszyć się życiem takim, jakie mamy. w dalszych krokach warto pracować głębiej nad cyklami i wzorcami, które nas przytrzymują w tym stanie pożądania danego obiektu/sytuacji życiowej, albo dlaczego blokują nam drogę do spełnienia, ale zacząć trzeba od tego, co jest powodem pierwszym. niestety często depresja jest wygodna, bo pozwala żyć w stanie, kiedy nic nie trzeba a wszystko wolno

385
Spis chorób / Hirstutyzm/Nadmierne owłosienie
« dnia: 12 Luty 2017, 20:29:33 »
Trochę info dla tych co nie wiedzą o co chodzi - Hirsutyzm – występowanie nadmiernego owłosienia typu męskiego (owłosienie na twarzy, klatce piersiowej, brzuchu, okolicy sromu) u kobiet. W łagodnej formie najczęściej jest pochodzenia idiopatycznego - występuje nadmierna wrażliwość mieszków włosowych na hormony. W bardziej zaawansowanych formach zazwyczaj jest podwyższony poziom androgenów (męskich hormonów). Hirsutyzm może występować rodzinnie, może również pojawić się w czasie ciąży, na skutek przestrojenia hormonalnego organizmu. Może być spowodowany występowaniem nowotworów hormonalnie czynnych (niektóre guzy jajnika, rak nerki oraz rak tarczycy). W takim przypadku jest niezbędna sesja, która odpowie na pytanie, dlaczego takie zmiany nastąpiły i co było prawdziwą przyczyną bo skutek znamy.

Nadmierne owłosienie wiąże się z potrzebą nawiązaniu kontaktu. Będą to więc konflikty rozłąki, cierpienia z powodu braku kontaktu, zerwanych więzi z kimś, kogo nam brakuje.

386
Spis chorób / Szumy uszne/Dzwonienie w uszach
« dnia: 12 Luty 2017, 20:28:17 »
podstawowe pytanie to: po jakim wydarzeniu się to zaczęło i jakiego rodzaju jest to dźwięk?
możliwe konflikty:
oddzielenie związane z dźwiękiem, słuchaniem; nie słyszę tego, co chciałbym słyszeć; chcę coś usłyszeć, ale ten dźwięk nie nadchodzi; nie znoszę ciszy, więc generuję szum, jest za cicho; chcę zagłuszyć dźwięki dochodzące z zewnątrz, zagłuszyć to, co słyszę; ciągle odtwarzam ten szum żeby przetrwać, bo ten dźwięk mi pomógł; "nie wierzę własnym uszom."
u osoby praworęcznej prawe ucho to mężczyna/ojciec, a lewe kobieta/matka. także szukać takiej osoby. poza tym przypomnieć sobie co się wydarzyło, kiedy pierwszy raz zaczęły się szumy i co się teraz dzieje, że pojawiły się nawroty. oczywiście biorąc pod uwagę powyższy kontekst.

Szumy uszne to konflikt rozłąki związanej z danym dźwiękiem. Ważne co przypomina dany dźwięk np. stukot kół pociągu, szum fal, szum telewizora, pisk z radia itd. Jak już to ustalimy, to szukamy sytuacji stresowej, rozłąki, dramatu związanego z danym dźwiękiem np. szum telewizora - znajduję nieprzytomnego ojca na podłodze, telewizor jest włączony i słychać szum po zakończeniu nadawania programu - u danej osoby pojawia się podobny do szumu telewizora szum uszny.

387
Spis chorób / Nerwica
« dnia: 12 Luty 2017, 20:07:35 »
ogolnie musiala cierpiec na obnizenie wartosci, moze cos sie zaczelo w polowie wieku od kiedy dostala nerwice? jakie miala stosunki z rodzicami? moze kogos nie nawidzila? jesli dziecko ma problemy z plucami, a one sa potrzebne do oddychania to sie laczy z nerwica. mialam 3 razy w zyciu, swoja szyne znam, nie moglam oddychac, nie moglam nabrac oddech bo strasznie klulo, cos sciskalo. mozna polaczyc z obnizeniem wartosci, ze sie ktos cierpiacy czuje sie *maly*. kurczy sie. wilki w stadzie kiedy wiedza ze przeciwnik jest silny kurcza sie, padaja na ziemie, cialo sie zwija, ogon kuli. w tym przypadku ktos nie ucieka. czyli pluca zamiast rosnac jak mysz podczas ucieczki, kurcza sie. to powinien byc jakis kierunek do rozwazania konfliktu. kiedy mama dziecka czula sie * skurczona, mala, gorsza, moze przez kogos z rodziny...nie dokladnie rosziny. to mogl byc ktos bliski jej sercu kogo uwazala za rodzine

nerwica lekowa to tez uczucie niesprostaniu zadaniowi, wymierzonych celow, czesto nie przez siebie a np przez rodzine, znajomych, osob w pracy. kiedy nie osiagasz tego czujesz sie gorsza/y, uruchamia sie obnizenie wartosci. strach przed porazka

Kurczenie płuc ma na celu zmniejszenie głębokości oddechu. trudniej cię usłyszeć jak płytko oddychasz, więc łatwiej nie być usłyszanym przez drapieżnika. Zmniejszanie swojego terytorium powietrznego, oddechu, jakby zawężenie swojej aury żeby zmniejszyć obszar naokoło siebie i tym samym uniknąć wykrycia.

388
Spis chorób / Żebra
« dnia: 12 Luty 2017, 20:06:03 »
Spadek wartości związany z rodziną - każde żebro to konkretni członkowie
•   1-4 – rodzice, dziadkowie i babcie, wujkowie i ciotki
•   5-8 – brat, siostra, kuzyni
•   9-12 – dzieci

389
Spis chorób / Mukowiscydoza
« dnia: 12 Luty 2017, 20:04:28 »
Trzeba by było poszukać w rodzinie, a zwłaszcza u rodziców, historii związanych ze śmiercią i próbą spowolnienia, uniknięcia śmierci, próby nie doprowadzenia do śmierci i stresów z tym związanych.

390
Spis chorób / Hemoroidy
« dnia: 02 Luty 2017, 17:06:11 »
Hemoroidy to niemożność wydalenia kęsa - szczególnie związanego z rodziną, klanem i bliskimi. Odbyt to coś bardzo obrzydliwego czyli musi to być "odrażający i brudny " konflikt. Jest on często bardzo długi w czasie ale nie koniecznie. Najlepiej zadać pytanie: "czego/komu nie potrafisz przebaczyć i/lub nie potrafisz wyrzucić tego z e swojego organizmu?"

Prawa Natury
Dr Hamer twierdzi, że hemoroidy powstają w zdrowieniu błony śluzowej odbytu i po przeżyciu konfliktu "nie móc ustalić swojej tożsamości", "nie móc podjąć decyzji", "nie wiedzieć do jakiej opinii się przyłączyć". Zdrowienie błony śl. odbytu to może być albo świąd odbytu, albo hemoroidy. Przykład: rodzina wybiera się na wakacje. Mąż nie wie czy będzie w nich uczestniczył, gdyż w pracy sprawa jego urlopu jest niepewna, czeka do ostatniej chwili. Gdy decyzja przez szefa zostaje podjęta i mąż dowiaduje się, że nie będzie mógł jechać z rodziną na urlop, dostaje hemoroidy. Kolejny przykład: matka waha się czy posłać syna do szkoły prywatnej, czy państwowej. Gryzie się z tą decyzją, mocno się zastanawia. po podjęciu decyzji pojawia się hemoroid.

  • kim jestem dla ojca, czy mój ojciec jest moim ojcem? jaka jest moja tożsamość rodowa?
  • nie umiem powiedzieć NIE
  • obrzydliwa sytuacja, od której pragnę się uwolnić
  • chciałbym się tego pozbyć, ale to ciągle we mnie siedzi i mnie męczy

hemoroidy to faza ZDROWIENIA, dlatego po rozwiązaniu konfliktu mogą one np.: zacząć krwawić. jeśli tak długo trwał problem, to faza zdrowienia może potrwać. pod warunkiem oczywiście, że temat naprawdę został uzdrowiony. jeśli tak, to potrzeba po prostu czasu.

hemoroidy to faza zdrowienia błony śluzowej odbytu po przeżyciu konfliktu: "nie móc podjąć decyzji", "nie wiedzieć jaki kierunek obrać", " w którą stronę pójść". Nie ma nic wspólnego z zaznaczaniem rewiru.

Strony: 1 ... 24 25 [26]