Aktualności:

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Romuald

Strony: 1 ... 23 24 [25] 26
361
Spis chorób / Paznokcie/obgryzanie paznokci/skórek
« dnia: 12 Luty 2017, 21:02:54 »
Paznokcie wg TB służą do tego, aby złapać ofiarę, ścigać wroga; oznaczyć terytorium np. drewna. A obgryzanie paznokci to powstrzymywana agresja - popatrz czy "gryzacz" nie hamuje się w jakiejś sprawie; również "nie chcę być pochowany żywcem"*. Ten program uwidacznia się często po żałobnych rozmowach rodziców w obecności dzieci itp. Ale też jest następny temat to obgryzanie skórek palców. I tu jest konflikt: "Czuję się winny ponieważ nie robię tego co powinienem" lub "czuję się winny ponieważ robię coś, czego nie powinienem robić"

*Np. że gdzieś tam kogoś pochowali żywcem, lub że ktoś się obudził przed pogrzebem np. w trumnie itd. Wszystkie rozmowy przy dzieciach, które miały w sobie ten straszny temat, powodują u dzieci różne zachowania i lęki.

to trzeba indywidualnie rozpatrywać. póki co obgryzanie paznokci chyba zawsze zgadzało mi się z agresją, samorozbrajaniem się. to ssanie palca może faktycznie być związane z ssaniem piersi, ale ssanie piersi daje poczucie bezpieczeństwa, ciepła, miłości. ssanie i obgryzanie palca zatem może być związane z brakiem bezpieczeństwa, czemu często towarzyszy agresja - nie konicznie fizyczna, ale też emocjonalna

dziecko jak jest ograniczane, lub wychowywane przez nadopiekuńczych rodziców ( co jest najbardziej subtelną formą agresji wobec dziecka )i nabiera podświadomej agresji, która zwraca się w autoagresję w postaci obgryzania paznokci. Dzieci często też rezonują podświadomą agresję swojego rodzica do drugiego rodzica, bądz/i do ojca/matki badz oboja ( zazwyczaj jedno wynika z drugiego i jest polączone ), ktora również manifestuje się w takiej formie autoagresji .
Gdyby agresja była zauważona, to byłaby jawna, a w tym wypadku jest wyparta, ukryta, dlatego sa obgryzane paznokcie. W sytuacji stresu poprostu "wylewa" się jej więcej. Może być nadopiekuńczość matki, wyręczanie dziecka, czyli podświadoma agresja matki.

dodam też że w sytuacjach kiedy atak/ucieczka jest niemożliwa, np schwytanie w pułapkę intelektualną, sytuacyjną, prawną, w korku ulicznym, przed dywanikiem u szefa, itp agresja może zwracać się do wewnątrz, np na obgryzanie skórek czy paznokci, tak jak robią to zwierzęta trzymane w klatkach, które odgryzają sobie czasami coś więcej

Ja to mam jeszcze inne myśli dot.skubania tych skórek. Same paznokcie są zrogowacialym naskórkiem i dotyczą ektodermy czyli konfliktu rozłąki. Natomiast niszczenie sobie skory w okół najcześciej dotyczy mezodermy starej czyli konfliktu związanego z atakiem. Ale dlaczego atak jest na skorki wokół paznokci mam myśl, ze atak jest związany z poczuciem skakania i oszpecenia związanym z rozłąką. Czyli- atakuje skorki, bo czuje sie skalana, oszpecona niechcianą rozłąką. Sprawdź czy ma dla Ciebie sens albo jeśli znasz historię ojca czy cos z tego pasuje do niego.

skórki-mam coś do zrobienia,ale nie potrafię,czuję się winny ponieważ nie robię tego co powinienem lub robię coś czego nie powinienem/paznokcie-chcę pozbyć się szponów,aby zbytnio nie zaszkodzić.

362
Spis chorób / Nadgarstek
« dnia: 12 Luty 2017, 20:59:59 »
Nadgarstek to -nie chcę tego robić,Ruch odmowy, odrzucenia.

Nadgarstek to też może być chęć zatrzymania. Matka trzyma dziecko zginając nadgarstek do wewnątrz.

Z jednej strony chcę odrzucić z drugiej chcę zatrzymać... Zgaduj zgadula.

Według Gilberta Renaud w przypadku nadgarstka najczęstszy jest brak zaufania (paranoja) lub konflikt odnoszący się do wypowiadanych słów. Również konflikt obniżenia własnej wartości dotyczący negowania własnych odczuć, konflikt obniżenia własnej wartości w związku ze zręcznością, zdolnościami manualnymi. Czasami to również konflikt tzw. pośredników, osób, które pośredniczą w relacjach pomiędzy innymi: sekretarki, związkowcy itp. Nie mam niestety informacji odnoszących się stricte do cieśni, ale można by teoretyzować, że mógłby to być konflikt: "nie chcę już dłużej być pośrednikiem między nimi", "mam dość bycia między młotem i kowadłem" itp.

Nadgarstek ma wiele kości, każda z nich coś oznacza. Jest to długi program na warsztaty. Najogólniej jest powiązany z elastycznością wykonania jakiegoś ruchu i stosunkiem moralnym do tego czynu. Np. Czy przygarnąć jakąś rzecz, ideę, osobę, czy raczej ją odrzucić ?"

Jest brak zaufania (paranoja) lub konflikt odnoszący się do wypowiadanych słów. Także konflikt obniżenia poczucia własnej wartości dotyczący negowania własnych odczuć lub w związku z zręcznością, zdolnościami manualnymi. Konflikt "pośredników" związkowców, sekretarek, pośredników itp. (pośrednicy to osoby, które pośredniczą, kogoś reprezentują lub są posłańcami lub przekaźnikami informacji - sami nie są decydentami.)

Utrata poczucia własnej wartości związana z niemożnością sterowania, kierowania, utrzymania czegoś, zatrzymania. Ból pojawia się w fazie naprawczej.
np. tracę pieniądze, obracam ogromnymi kwotami, ale nic z tego nie mam, nie mam nic "w ręku".

363
Spis chorób / Hipochondria
« dnia: 12 Luty 2017, 20:58:00 »
potrzeba bycia w centrum uwagi miłości i opieki, bo tylko kiedy dziecko było chore otrzymywalo właśnie to. Oraz bycie nastraszonym chorobami przez medycynę klasyczną do poziomu samonakrecania się do poziomu paniki i nerwicy.

364
Spis chorób / Łokieć/Ból łokci
« dnia: 12 Luty 2017, 20:57:14 »
ból łokci jest to faza zdrowienia po konflikcie spadku poczucia własnej wartości związanego z pracą, wykonywaniem pracy, jakiejś czynności, sprawnością fizyczną. trzeba poszukać. jednak jeśli boli, to już zdrowienie i nie można wpędzać się w kolejne konflikty, że "jestem niesprawny, bo boli". w przeciwnym wypadku można ponownie wpaść w konflikt.

Łokieć np tenisisty to przedluzajace się sytuacje niemożności rozepchniecia się np w pracy w harmonogramie, albo porazka dania komuś kuksanca, szturchniecia, tzn werbalne kuksance nie dają efektu

365
Spis chorób / Gościec
« dnia: 12 Luty 2017, 20:55:35 »
Gościec czyli RZS to konflikt spadku wartości w wyniku gestów, które wykonaliśmy lub które wykonano wobec nas. Konflikt wiąże się z konkretną częścią ciała, np. dłonie, gdy nie zdążyliśmy złapać dziecka przed upadkiem.

RZS nazywany też gościec. W tego typu dysfunkcjach, konflikt zawsze odnosi się do obniżenia wartości związanego z konkretną częścią ciała - na przykład, gdy upuścimy cenny przedmiot. RZS jest atakiem na tkankę chrzęstną i reakcją płynu maziowego. Ból z reguły pojawia się podczas fazy zdrowienia, ograniczając ruchomość stawów, co prowadzi do kolejnego spadku poczucia własnej wartości i reaktywacji choroby.. Rodzaje: Konflikt spadku wartości w wyniku gestów, które wykonaliśmy lub które wykonano wobec nas; Głównym aspektem , który przyczynia się do pojawienia się RZS, jest to, co oznacza dla nas ten wykonany gest i ogromny ładunek negatywnych emocji, jaki niesie; Złe gesty; gesty, które zostały powstrzymane; gesty związane z wykonywanym zawodem; Pragnienie dania z siebie więcej, gest wymagający wysiłku itp.; Walka, borykanie się z problemem (aktywnie). Chroniczne RZS pojawia się jedynie wtedy, gdy sytuacja rozwija się przez długi czas, gdy występują nawroty. Może się zdarzyć, że przez dziesięć lat nic się nie zmienia, a potem nagle pojawia się choroba. pozdrawiam

366
Spis chorób / Nietolerancja histaminy
« dnia: 12 Luty 2017, 20:54:08 »
Nietolerancja histamininy wynika z niemożnosci przyjęcia upragnionego kęsa z uwagi na jakiś nowy stan np  zdrowia (ciąża?) sytuację,okoliczności z poczuciem oddzielenia (z musu? rozsądku? Przykazu?) od kęsa, którego do tej pory lubiliśmy, akceptowaliśmy.
Zauważcie,ze bogate w histaminę są produkty długo dojrzewające, sery, wino - efekt rozkładu, psucia się, fermentacji.
Są to słowa klucze prowadzące do rizwiązania co? kto? Jaka czynność ? jaka potrawa (przyjemność) była poza moim zasięgiem w czasie ciàży...co musiałam odłożyć na później, co się zepsuło lub przestało być możliwe przez to, że musiałam rozstać się z tym, porzucić na jakiś czas(czas ciąży?), za czym tęsknilam (zaczerwieniona skóra).

Albo sytuacja przeciwna-
Powinnam odrzucić, a nie zrobiłam tego, jadłam, czyniłam coś, co lubię, a nie do końca jest właściwe w obecnym stanie(ciąża ,lub zmiana wiary z zakazami konsumpcji bądź nakazami jakiś zachowań) lub ...mogłam jeść tylko pewne produkty, bo innych nie tolerowałem, a powinnam w ciąży jeść różnorodnie ....

Także-w czasie ciàży nie mogłam wykonywać pewnych czynności koniecznych w pracy, przez co straciłam stanowisko i już na nie nie mogę wrócić.

367
Spis chorób / Dalekowzroczność/nadwzroczność
« dnia: 12 Luty 2017, 20:51:49 »
może być wspomnienie odchodzącego rodzica, może być duży lęk przed przyszłością, lub inne silne emocje skoncentrowane na wydarzeniu, które odbywało się daleko od nas, ale w zasięgu wzroku.
patrzę jeszcze u Gilberta i on to opisuje jako konflikt "wartownika" - stróża, który pilnuje czegoś, może wypatruje zagrożenia w oddali. może być to obawa przed czymś, co jest daleko, dosłownie i w przenośni - "nie widzę dla siebie przyszłości" lub "nadchodzi wróg". może być to wspomnienie z przeszłości pochodzące od rodziców. "nie chcę dać się zaskoczyć". "przyszłość jest niebezpieczna".

368
Spis chorób / Problemy skórne/Trądzik
« dnia: 12 Luty 2017, 20:46:34 »
trądzik to konflikt splamienia, dewaluacji estetycznej. Wyjaśnię ci to: bardzo duże znaczenie dla dziecka ma pierwsze spojrzenie, jakie na nie skierujemy - decyduje ono o tym, jak dziecko będzie postrzegane i jak będzie postrzegało samo siebie. Na przykład: w przypadku trądzika mamy do czynienia z konfliktem niepodobania się sobie, poczucia brzydoty własnej twarzy. Trądzik może pojawić się też, gdy dziecko uważane jest za brzydkie przez innych ludzi. Jeśli wystąpi on tylko na czole, powodem może być czyjeś stwierdzenie, że to niedobrze, że dziecko ma czoło po ojcu lub po kimś innym.

Problemy skórne, np. trądzik różowaty, łuszczyca, egzema, zawsze są związane z konfliktem rozłąki

Zaczerwienia czyli stan zapalny i jednocześnie łuszczenie suchych komórek idą bardziej w kierunku podwójnego konfliktu oddzielenia, jeden jest w fazie aktywnej, drugi w fazie zdrowienia. Szukaj zdarzeń, które wpłynęły na twoje postrzeganie siebie, swojej tożsamości, swoich wartości. Oddzielenie to nie zawsze rozłąka z drugą osobą. Może to być metaforyczne oddzielenie od siebie po zetknięciu z drugą osobą, kiedy trzeba zrezygnować z części siebie, żeby móc być z nią.

Trądzik to problem skóry właściwej i dotyczy konfliktu splamienia, dewaluacji estetycznej. Przypomnij sobie, co na temat twojego wyglądu mówili rodzice, dziadkowie, kiedy byłeś mały. Może porównywali cię do kogoś, kto nie był wzorem do naśladowania (np. "Masz nosek po cioci"  ), kogo nie lubiłeś albo źle ci się kojarzył. Często zastanawiasz się, co inni o tobie mówią? Może obgadują? Myślisz, że źle o tobie mówią? Poza tym zaskórniki, które są zmorą młodych ludzi, to konflikt wysuszenia skóry. Kosmetyki do cery trądzikowej (również maści i leki stosowane do wewnątrz) powodują wysuszanie skóry, więc skóra się broni i wzmaga wydzielanie sebum.

czyli trądzik na plecach, na bokach ciała może być manifestacją obawy, że źle mówią o nas za naszymi plecami?

Niezły trop Pani Anna. Doprecyzuję jeszcze, że może chodzić o to, że to nasi przyjaciele lub inne bliskie osoby (takie, które mają styczność z tymi częściami ciała, np. przez poklepanie po plecach na powitanie).

Zapytaj siebie jeszcze: "Po czym odczuwam pustkę?"

Trądzik - oprócz wszystkiego, co do tej pory zostało powiedziane, również: konflikt zaznaczenia terytorium seksualnego; brak zaufania do siebie w obszarze seksualnym;

Trądzik różowaty to program skóry właściwej. A konflikt to "czuję się oddzielona od rodzinnego klanu". Proszę ten schemat prześledzić w swoim i klanu życiu, a znajdziecie na pewno odpowiedź.

pryszcze i ich nieświadome rozdrapywanie:

pryszcze to faza zdrowienia konfliktów np. czucia się brzydkim lub splamienia. czyli ktoś mnie np obraził, uraził i poczułem się dotknięty, splamiony, obrażony, brudny nawet. jeśli długo się utrzymują to trzeba szukać konfliktu.
samo rozdrapywanie kojarzy mi się z brakiem akceptacji swojego wyglądu, podświadomej próby usunięcia pryszcza. mózg działa własnie na betona. nie oblicza, że jak rozdrapię pryszca, to będzie gorzej, tylko "nie chcę tego, muszę to usunąć", więc drapię

Trądzik - gruczoły łojowe mówią nam o zazdrości oraz trudności zatrzymania przy sobie partnera oraz braku pewności w sferze seksualnej.

Terytorium seksualne, okazywanie gotowości na seks. Brak seksu lub problemy w tym obszarze mogą powodować trądzik. Też obawa, że ktoś wchodzi w moją przestrzeń seksualną, narusza ją.

369
Spis chorób / Długi i problemy finansowe
« dnia: 12 Luty 2017, 20:43:03 »
Długi:
-Posiadanie długów to potrzeba przynależności. Jeśli mam u kogoś dług, to jestem od niego  zależny, muszę go "spłacać". Warto zadać sobie pytanie do kogo przynależę lub do kogo chcę przynależeć. Dlaczego nie mogę być samodzielny i stać na własnych nogach? Co daje mi przynależność do kogoś?
-"Do kogo przynależysz posiadając dług? U kogo masz dług?"
-Może być to też poczucie, że nie uwolniłem się do końca od rodziców. Dziecko "należy" do rodziców aż nie uniezależni się finansowo i mieszkaniowo.

Kredyty:
-Podobna sytuacja, jak z długami. Komu jestem winien i ile? Czy spłacam małe kwoty, czy duże? Ile czasu będę spłacał kredyt? Na co wziąłem kredyt i na co mam zwyczaj brać kredyty? Czy biorę je na życie, czy raczej na przyjemności?
-Kredyt to pożyczka, dług, a więc brak czegoś.
-Czego mi w życiu brakuje? Na co muszę zaciągać kredyty?
-Czy faktycznie lepiej wziąć u kogoś kredyt i długo go spłacać "po trochę", wydając nieswoje pieniądze, czy lepiej uzbierać i poczuć, że się na to samemu zarobiło, zasłużyło? Dlaczego czuję, że w życiu niczego się nie dorobiłem?
-Kredyt podtrzymuje uczucie, że mnie nie stać, że nie zasługuję, nie umiem, nie jestem wystarczająco dobry
-Kto w rodzinie stracił wszystko? Kto był kompletnie spłukany. Może być to nieświadoma identyfikacja z danym członkiem rodziny.

Tracenie pieniędzy, kiedy pieniądze się mnie nie trzymają:
W sytuacji, kiedy dana osoba niby ma pieniądze, ale przelewają jej się przez palce, zarabiam dobrze, ale na koncie pustki, wówczas przyglądamy się rodzinie.
-Czy Twoja rodzina dobrze zarabia?
-Kto w rodzinie nie ma pieniędzy?
-Czy były sytuacje związane z przesiedleniem lub rozłamem w rodzinie? Chodzi o sytuację, kiedy jedna część rodziny wyjechała np. do Ameryki za pieniędzmi, a druga została w kraju i mówiąc kolokwialnie "klepią biedę". Nieświadoma chęć "bycia wiernym" rodzinie, żeby do niej przynależeć, może powodować, że pieniądze się nas nie trzymają. Chcąc być lojalnym wobec rodziny, wydajemy pieniądze, żeby czuć się częścią grupy.
-program rozłąki z rodziną. Albo rodzina, albo pieniądze - co wybierasz?

370
Spis chorób / Nieswoiste zapalenie jelit - IBD
« dnia: 12 Luty 2017, 20:40:38 »
Nieswoiste zapalenie jelit ( inflammatory bowel disease, IBD) – grupa przewlekłych chorób zapalnych przewodu pokarmowego, głównie jelita grubego lub cienkiego.
Najczęstszymi chorobami z tej grupy są choroba Leśniowskiego-Crohna i wrzodziejące zapalenie jelita grubego.
Należą do nich również
kolagenowe zapalenie jelit
eozynofilowe zapalenie żołądka i jelit
choroba Behçeta
 niedokrwienne zapalenie jelita grubego No i teraz masz obraz co może mu dolegać. Ale na pewno nie trawi  - i to dość długo - jakiegoś "kęsa" czyli ma cały czas nie rozwiązany konflikt. Dopiero rozmowa z nim może dać obraz o co chodzi mózgowi? Jakiego "kęsa" pomaga mu strawić?  Wachlarz możliwości jest duży.

371
Spis chorób / Problemy z erekcją/Impotencja
« dnia: 12 Luty 2017, 20:39:04 »
Niech jego partnerka weźmie sprawę w swoje ręce i załatwi problem - a na poważnie to sprawa psyche. Analiza dzieciństwa i klanów pokaże , gdzie są zakłócenia - lęki związane z seksem.
I drugie - czemu się spieszy ? Zdąży zapłodnić - kto go goni lub czemu musi uciekać? Idźcie w tym kierunku a znajdziecie rozwiązanie. pozdrawiam

Lęki związane z seksem, dominacja kobiety, poczucie, że nie jestem samcem alfa dla mojej kobiety - tylko samiec alfa w naturze ma prawo uprawiania seksu z samicą.Może być to dominacja innego mężczyzny w rodzinie, poczucie, że nie jestem wystarczająco dobry. Obszar do zbadania w życiu bieżącym i wcześniej w rodzinie.

372
Spis chorób / Prokrastynacja
« dnia: 12 Luty 2017, 20:38:04 »
to może mieć związek m.in. z przebiegiem porodu - jak np. "w ostatniej chwili" dziecko się bezpiecznie urodziło/zostało wyciągnięte z łona, to w życiu zachowuje się podobnie, czyli robi "wszystko na ostatnią chwilę

Poród to przyjście na świat czyli można to nazwać tak: spontaniczność i impulsywność; próba, egzamin. Jeśli matka wpadnie w panikę, straci orientację - dziecko może w późniejszym życiu zamierać w krytycznych sytuacjach, nie wiedząc, co robić. Ogólnie można powiedzieć że sposób, w jaki odbywa się poród, określa sposób, w jaki dziecko będzie utrzymywać się przy życiu, jak je zorganizuje. Też ważnym aspektem dalszego życia jest klan w jakim dziecko będzie się porodzie: wychowywać

bo nie czujesz tego co masz robić, dlatego to jest kolejnym pustym obowiązkiem, brak w tym dzielenia się czynnością z kimś, taki samotny ludzik co musi ciągle coś samemu robić, co nie porusza żadnej struny w duszy, i tak w kółko ... stąd ucieczka od tego w cokolwiek innego albo spychanie na kolejny dzień ...
nadmiar uwagi ukierunkowanej i zrywy ucieczkowe od niej, ile można robić jedno zadanie za drugim i tak w kółko, to nienaturalne i niezdrowe, stąd prokastynacja bo ileż można uprawiać zadaniowy tryb życia, aż się chce wsiąść do pociągu byle jakiego

373
Spis chorób / Zaskórniki
« dnia: 12 Luty 2017, 20:36:20 »
Jest to zwiazane z byciem w brzydkim miejscu (moze pory ciala sie zatykaja, zeby nie miec z nim kontaktu)

374
Spis chorób / Borderline
« dnia: 12 Luty 2017, 20:33:49 »
Gilbert Renaud na wykładzie mówił, ze BL to jest konflikt alkowy poślubnej. Kiedy krzyżują się wzajemnie dwa konflikty "nie mogę uciec" (żeńska półkula mózgowa) i "nie mogę walczyć" (męska połkula. pośrodku gdzie normalnie zachodzi synchronizacja półkul następuje ich rozdzielenie, ognisko hammera tam własnie się zapala. Trzeba szukać w rodzi historii gwałtu, albo brutalnego pozbawienia dziewictwa w noc poślubną.

375
Spis chorób / Depresja
« dnia: 12 Luty 2017, 20:31:14 »
Depresja - silny spadek poczucia własnej wartości + poczucie winy. Jest to konflikt terytorium + hormonalny pat. Często strategia wygląda mniej więcej tak: krytyka, zagrożenie, walka o terytorium, frustracja, zahamowanie działania. Obniżone poczucie własnej wartości i porównywanie się z innymi. "Czy spełniam w życiu oczekiwania swoich rodziców?" Poczucie winy często jest głównym programem mentalnym, na którym opiera się depresja. Gdy np. podczas kłótni z kimś pojawi się myśl "to moja wina" w którą uwierzy dana osoba, wówczas włącza się program depresji i mózg atakuje sam siebie. Depresja to atakowanie samego siebie.
Depresja pojawia się jedynie wtedy, gdy potrzebujemy jej, aby nam uratowała życie. Dobrym sposobem na leczenie się z depresji jest robienie planów.

Konflikt utraty terytorium, znakowania terytorium lub międzyludzki spór w obrębie terytorium. Tym terytorium może być wszystko: dom, rodzina, praca, szkoła, znajomi. Depresja wygląda tak, że osobnik zostaje z jakiegoś powodu zmuszony do tego, żeby wyzbyć się swoich naturalnych odruchów np. samiec staje się bardzo uległy żeby przetrwać, bo to jedyne rozwiązanie, jakie zna. Chciałby walczyć z przeciwnikiem, ale nie może, bo walka jest z góry przesądzona i przegrana. Wtedy musi się dosłownie "odseksualnić", nie może być samcem, bo samce walczą, a to dla niego oznaczałoby śmierć. Dlatego musi się wyzbyć swoich naturalnych odruchów.

Depresja jest jak zwykle rozwiązaniem mózgu automatycznego na coś, czego bardzo pragniemy, ale nie potrafimy tego otrzymać. To rodzi frustrację, a że frustracja jest niebezpieczna, to mózg zabiera nam pragnienie i pozostawia nas w stanie bez żadnych pragnień. pokonanie depresji to jest moment, w którym rezygnujemy świadomie z tego, co uważamy, że koniecznie musimy mieć (osobę, status społeczny, pozycję, sukces), akceptujemy fakt, iż to nie dla nas, szukamy prawdziwych potrzeb, staramy się codziennie coś zrobić by cieszyć się życiem takim, jakie mamy. w dalszych krokach warto pracować głębiej nad cyklami i wzorcami, które nas przytrzymują w tym stanie pożądania danego obiektu/sytuacji życiowej, albo dlaczego blokują nam drogę do spełnienia, ale zacząć trzeba od tego, co jest powodem pierwszym. niestety często depresja jest wygodna, bo pozwala żyć w stanie, kiedy nic nie trzeba a wszystko wolno

Strony: 1 ... 23 24 [25] 26