Aktualności:

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Romuald

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 25
31
Spis chorób / ADHD
« dnia: 15 Sierpień 2017, 09:44:17 »
Gilbert Renaud- ADHD – zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi.   Dość często wiążę się ze stresem z okresu Projektu//Celu. Podstawowym celem nadpobudliwego dziecka jest pokazanie rodzicom, że żyje. Np. W 7 miesiącu ciąży pojawia się krwawienie, lekarze nakazują więc matce pozostawanie w łóżku. Kobieta skupia się na ocaleniu dziecka. W dodatku nie czuje jego ruchów, co jeszcze pogłębia jej stres. Gdzie zostaje zakodowany? Oczywiście w podświadomości dziecka. Gdy dziecko przychodzi na świat, cały czas się rusza, by uspokoić matkę, „pokazując jej, jak bardzo jest żywe”.  pozdrawiam

32
Spis chorób / Odp: Tarczyca
« dnia: 31 Lipiec 2017, 20:42:12 »

Hashimoto – odpowiedzi na zapytania.
27 lipca 2017 ~ Ania Szyma   

Po ostatnim poście na temat Hashimoto. Całościowo pojawiły się zapytania na priv i na maila. Najczęściej: Co zrobić? Jak w Totalnej Biologii przepracować to, co kryje się pod chorobą?

NAJWAŻNIEJSZE to przepracowanie wzorców emocjonalnych!
Nie namawiam nikogo na odrzucenie leków na tarczycę! Rozglądnijcie się jakie są alternatywy w leczeniu tarczycy. Patrz też koniec artykułu.

To, co dla mnie jest istotne to to, że przed sobą odkryłyście, że to jest ten problem. Że za Hashimoto stoi konflikt szybkości, pędu za sprawami, ale i agresja… choć trudno o niej mówić …
Zrozumienie skąd, dlaczego schorzenie jest i co się za nim kryje – otwiera umysł i ciało na zmiany.

Dojście do wzorów emocjonalnego reagowania i zmiana ich może odbywać się różnie. Totalna Biologia korzysta z radykalnego wybaczania.
Można posiłkować się EFT, TRE -np. 1-2 lekcje z trenerem TRE i potem same ćwiczycie, możecie spróbować ustawień Hellingera, może terapia metodą psychologii zorientowanej na proces? Jest wiele dróg do zdrowia. Trzeba znaleźć tę dla Was. Popatrzcie, dowiedzcie się jak pracują ludzie, znajdźcie opis metody. Znajdźcie terapeutę – popatrzcie na niego/ na nią. Poczujcie czy chcecie z nią/nim pracować. Ja kilka razy nie czuła a poszłam i skończyło się rozczarowaniem.

Tu może rozlegnie się jęk zawodu. Wiem… znam to …  wszystkie terapie kosztują… ale EFT czy TRE lub to można obejrzeć na youtube i wykonywać w domu.
Prawda też jest taka, że wzorce każdy z nas ma trochę inne bo… historia rodzinna jest zupełnie inna i pracuje się z ludźmi indywidualnie. Ważne przy Hashimoto jest po kim jest wzór silnej, szybkiej kobiety, skąd przyszła wściekłość? Czy sama ją wygenerowałaś czy w twoje historii to mama/babcia/prababcia uruchomiła wzorzec? Wtedy bywa, że trzeba do tego przodka wrócić. Jak żyjesz teraz? Jakie relacje masz z partnerem/mamą/ojcem etc.
Tu nie ma jednego „antybiotyku” dla wszystkich.

Ja pytam o różne rzeczy dziewczyny, które zwracają się do mnie. Tak, żeby zyskać w miarę pełny obraz problemu. Zalecam trochę zmian w jedzeniu, w aktywności fizycznej i wreszcie daję wskazówki związane z radykalnym wybaczaniem czy inne formy wspomagania, które prowadzą do uwolnienia emocji. Naprawdę jest tego dużo.

To, o co proszę to pokora w trakcie technik. Dawanie sobie czasu. Problemy są ułożone warstwowo jak jeden ściągasz – to pod spodem może być kolejny. Jeśli choroba rozwijała się 5-10 lat możesz nie „nastawić” tego na właściwe tory jedną techniką czy warsztatem w jeden dzień. Prócz warsztatu pracy z emocjami może trzeba będzie pracować z ciałem.
Jeśli coś jest za trudne i nie potrafię pomóc ci się odblokować mówię gdzie, czego szukać, czasem do kogo się zwrócić i ile kosztują terapie, warsztaty lub indywidualne konsultacje u ludzi pracujących z traumami.
Pamiętaj! Każda rozmowa, list… to kropla, która drąży twoją twardą skorupę. W końcu przyjdzie uwolnienie ale nie wiesz jeszcze, która technika pomoże puścić, jak i nie wiesz jaki plan co do Ciebie jest tam u Góry.

Nastaje czas leczenia przez zrozumienie.

To nie terapeuci leczą.To nie ustawiacze „naprawiają”.  To nie terapeuta TB „radykalnie wybacza”. To wy sami dochodzicie lub … nie do rozwiązań.
To wy poprzez zrozumienie, że trauma, niewłaściwe myślenie czy historia rodziny ma na was wpływ – zaczynacie proces przemiany!
Owszem można pokazać różne narzędzia, opisać dokładnie i omówić co trzeba zrobić, ale przez proces przechodzicie same/ sami.
Jeśli ktoś zapłaci i wewnętrznie się nie otworzy lub postawi się ponad … – to jest jego ścieżka i wybór. Takiej osoby nie można „ratować”czy przymuszać … to jest wbrew niej samej. Może nawet wbrew Jej/ Jego Duszy?

Jeśli w osobie jest  cień pewności… pychy… „manie” racji  czy zarozumiałość … że jest lepsza od kogoś…  Takie osoby wykonają parę ćwiczeń/technik… idą na warsztat i zdarza się, że mówią „to nie działa”… Jeśli trafią na ustawienia to może i Hellinger nie zrobi „ustawienia” takiej osobie…właśnie czując coś pośredniego miedzy pychą i arogancją. Spieszy im się, czasem dużo mówią,… Nie ma w tym woli do zmiany. Jest chciejstwo. Takie osoby nie przyjmą wskazówek,  nie chcą słuchać, mają swoje, usztywnione oczekiwania, „odgrywają” np ustawienie – zamiast czuć … oddychać… patrzeć w to z pokorą.

To może oznaczać, że takie osoby potrzebują cierpienia. Bo tak jak mówi Rumi „Tam, gdzie jest cierpienie, pojawia się okazja do wzrostu i zdobycia prawdziwego szczęścia.”
Czasem Dusza potrzebuje cierpienia, żeby się oczyścić a czasem musi pójść ku śmierci. I nie wolno się w to mieszać.
Choć to trudne…

Nikt też nie powie Wam ile trzeba czasu trzeba aby choroba się cofnęła. Takie pytanie jest z poziomu umysłu.

Motywacja musi być głęboka bo czasem wraz z ćwiczeniami czy warsztatami czujesz ogrom cierpienia swoich bliskich, niespodziewane, ukryte zdarzenia… spotykasz się z tym, co potrzebuje Dusza a nie z tym co „chce” umysł.

Wewnętrzny proces zmiany to Twoja ścieżka…

Złóż broń.
Poczuj.
Zdaj się na prowadzenie…

33
Spis chorób / Odp: Stawy
« dnia: 31 Lipiec 2017, 20:38:12 »
Kawon Roman -  RZS nazywany często gościec. -tkanki nowej mezodermy podlegają konflikt zawsze odnoszącemu się do obniżenia wartości -związanego z konkretną częścią ciała - Ból z reguły pojawia się podczas fazy zdrowienia, ograniczając ruchomość stawów, co prowadzi do kolejnego spadku poczucia własnej wartości i "zapętlenia się historii "- bo znowu wchodzimy w dewaluację i faza konfliktowa nie może dojść do końca .. Są to Konflikt spadku wartości w wyniku gestów, które wykonaliśmy lub które wykonano wobec nas; Głównym aspektem , który przyczynia się do pojawienia się RZS, jest to, co oznacza dla nas ta część ciała i wykonywany gest .

34
Spis chorób / kostniak
« dnia: 17 Lipiec 2017, 15:53:54 »
Było pytanie o kostniaka - otóż konflikt wywołujący kostniaka to zawsze utrata poczucia własnej wartości lub - w znaczeniu bardziej rzeczywistym - pęknięcie, rozłam, który zmierza już ku wyleczeniu, a więc konflikt już się skończył !!! Kostniak jest oznaką odbudowy kości; zachodzi tu ten sam mechanizm, co po złamaniu w wyniku wypadku. Czyli krótko mówiąc - kostniak = nadmierny rozrost tkanki bliznowatej.

35
Spis chorób / Odp: Cukrzyca
« dnia: 02 Lipiec 2017, 21:07:38 »
Martyna  Tyna - cukrzyca u dziecka -  dzieci sa odzwierciedlaniem naszych problemow, to u siebie najlepiej zaczac szukac konfliktu.
ogolnie cukrzyca to konflikt z matka, to choroba "slodyczy" co oznacza tesknote za brakiem slodkiego zycia, oddzielenie w domu, brak milosci. Moze to byc tez walka z przeciwnosciami losu, trudnosciami zyciowymi, towarzyszyc temu moze strach, ciagle poczucie bycia zagrozonym. Silna tesknota za tym, co mogloby byc. Potrzeba sprawowania kontroli, Gleboki smutek, Brak slodyczy.
Anoreksja to moze byc staly konflikt z matka oraz problem , ktory byl przed choroba: krzywda, ktora jest od czlonka rodziny, rozczarowanie kims w kogo sie wierzylo. to tak w skrócie.

36
Spis chorób / Hemoroidy
« dnia: 15 Czerwiec 2017, 14:46:18 »
Marta : Hemoroidy to niemożność wydalenia kęsa - szczególnie związanego z rodziną, klanem i bliskimi. Odbyt to coś bardzo obrzydliwego czyli musi to być "odrażający i brudny " konflikt. Jest on często bardzo długi w czasie ale nie koniecznie. Najlepiej zadać pytanie: "czego/komu nie potrafisz przebaczyć i/lub nie potrafisz wyrzucić tego z e swojego organizmu?"

Prawa Natury
Dr Hamer twierdzi, że hemoroidy powstają w zdrowieniu błony śluzowej odbytu i po przeżyciu konfliktu "nie móc ustalić swojej tożsamości", "nie móc podjąć decyzji", "nie wiedzieć do jakiej opinii się przyłączyć". Zdrowienie błony śl. odbytu to może być albo świąd odbytu, albo hemoroidy. Przykład: rodzina wybiera się na wakacje. Mąż nie wie czy będzie w nich uczestniczył, gdyż w pracy sprawa jego urlopu jest niepewna, czeka do ostatniej chwili. Gdy decyzja przez szefa zostaje podjęta i mąż dowiaduje się, że nie będzie mógł jechać z rodziną na urlop, dostaje hemoroidy. Kolejny przykład: matka waha się czy posłać syna do szkoły prywatnej, czy państwowej. Gryzie się z tą decyzją, mocno się zastanawia. po podjęciu decyzji pojawia się hemoroid.

-kim jestem dla ojca, czy mój ojciec jest moim ojcem? jaka jest moja tożsamość rodowa?
-nie umiem powiedzieć NIE
-obrzydliwa sytuacja, od której pragnę się uwolnić
-chciałbym się tego pozbyć, ale to ciągle we mnie siedzi i mnie męczy

hemoroidy to faza ZDROWIENIA, dlatego po rozwiązaniu konfliktu mogą one np.: zacząć krwawić. jeśli tak długo trwał problem, to faza zdrowienia może potrwać. pod warunkiem oczywiście, że temat naprawdę został uzdrowiony. jeśli tak, to potrzeba po prostu czasu.

hemoroidy to faza zdrowienia błony śluzowej odbytu po przeżyciu konfliktu: "nie móc podjąć decyzji", "nie wiedzieć jaki kierunek obrać", " w którą stronę pójść". Nie ma nic wspólnego z zaznaczaniem rewiru.

37
Spis chorób / Tiki
« dnia: 31 Maj 2017, 21:06:47 »
Grzegorz  Anuszkiewicz napisał:
Długo myślałem, czy pisać ten post. Całe 15 minut :). Ale skoro osoba z tej grupy napisała na swoim przykładzie, jak działa TB, to też pójdę jej przykładem i opiszę swój przypadek. Zespół Touretta- bardzo dziwny przypadek. Mam chrząkania, ruszam prawą nogą, mam tiki głową, tiki wokalne. Tylko czy aby na pewno jest to Gilles? Przecież funkcjonuję normalnie, prowadzę auto, jeżdżę na rowerze, pływam. Nie potrzebuję blokerów do mózgu. Więc raczej nie Tourett, bo on ujawnia się między 5 a 15 rokiem życia. U mnie historia tików ma początek w roku 1992. Czyli mam 22 lata. Nikt nie może mi pomóc, ani psychiatra, ani neurolog. i tak prawie 20 lat. Raz tiki mniejsze, raz większe I nikt nie wie co to za ustrojstwo. Diagnozę stawia moja....teściowa, tak, teściowa. Wypatrzyła u Ewy Drzyzgi takich ludzi. Jadę z żoną do lekarza, małżonka pyta- doktorze, czy to Zespół Touretta. Lekarz bez zastanowienia potwierdza diagnozę, mojej już eks żony!! Robi EEG, które wykazuje małe zniekształcenie w lewej półkuli mózgowej. Leki. Ale słabo działają. I tak się bujam. Ale dziś połączyłem fakty. Tiki nerwowe, według Piotra na jego stronie to ucieczka przed czymś, przed krzesłem, które chce mnie uderzyć, to tiki głową. I to się zgadza. Bo po przykrych doświadczeniach uciekam, izoluję się od ludzi, uciekam w książki, w Tatry. Nie chcę, żeby to krzesło mnie uderzyło. Tym krzesłem są moi prześladowcy i prześmiewcy. Noga nie wiem, ale myślę po swojemu, że skoro czasem przed krzesłem nie mogę uciec, chcę go kopnąć. Uciekam, nie chcę już cierpieć, unikam krzesła( po mojemu bólu i cierpienia). Ale...czemu te wszystkie chrząkania kumulują się w splocie słonecznym??? Wpisuję w indeks TB splot słoneczny. Ależ zaskoczenie. Bo wyskakuje mi post Romualda- przepuklina brzuszna, czyli atak na czakrę splotu słonecznego. Wybuch energii, wszelkich emocji, problemów i konfliktów w organizmie. Bingo Romuald. Wtedy nie wiem co jest grane, ale właśnie tej nocy, moja podstarzałą kalarepa zajarzyła bluesa. Tak!! Nastąpiła eskalacja. W tym roku tiki miałem mniejsze, teraz się nasiliły. Bo dużo kłopotów osobistych, znowu uciekam. Bo Grzesiu to taki naiwniak. Jak potrzeba to Grzesiu pomoże, ale jak potrzeba Grzesiowi to nikogo nie ma. Grzesiu się lekko wkurwia, robi też egoistą i co się dzieje? Wszyscy Grzesia atakują, że samolub. A kij wam w oko. Obronię się przed tymi atakami krzesłem.Tiki duże, ale po przegadaniu tematu miną za jakiś czas. Zespół Touretta, czy też choroba tikowa, czy tiki nerwowe nie mają źródła. Nikt nie wie skąd się biorą. Kiedyś wyczytałem, że to może być np. zła dieta kobiety ciężarnej, za duża ilość leków. Może przyszła matka się czegoś wystraszyła? U mnie by się zgadzało. Moja matulka, całe życie się boi. Nie wiem, jak było kiedy była w ciąży, ale chyba źle. Tiki to również konflikty rodziców, też by się u mnie zgadzało. Alkohol i awantury. Biorę się za radykalne wybaczanie, będzie się działo :D. Fajnie, że jesteście ze mną, dziękuję. Dziękuję za uwagę

38
Spis chorób / Odp: Nadciśnienie
« dnia: 25 Maj 2017, 11:12:29 »
konieczna analiza okresu prenatalnego lub/i wczesnego dzieciństwa. Tam jest ukryty konflikt, który dziecko matce pokazuje. Proszę zwrócić się do naszych konsultantów i przepracować temat. pozdrawiam

39
Spis chorób / Częstoskurcz przedsionków
« dnia: 09 Marzec 2017, 22:17:01 »
Gładka muskulatura serca nie jest sterowana samowolnie. Poprzez napinanie i wiotczenie mięśnia sercowego powstaje rytm serca, dzięki czemu krew poruszana jest rytmicznie i transportowana dalej. Ruchy gładkiej muskulatury serca są zbliżone do ruchliwości gładkiej muskulatury jelit. Mięśnie gładkie znajdują się głównie w przedsionkach.
 Treść konfliktu:
- nie móc transportować wystarczającej ilości krwi;
- konflikt lęku o serce ( konflikt lub lęk o to, że z sercem jest coś nie w porządku).
Szybki rytm przedsionków - częstoskurcz - jest aktywną fazą konfliktu.

40
Spis chorób / dysleksja
« dnia: 23 Luty 2017, 23:34:54 »
Jako dysleksję można rozumieć niemożność opanowania umiejętności czytania. Jest kilka możliwości: 1. Nie mogę/nie potrafię opowiedzieć historii mojej rodziny, mojego klanu, moich przodków. 2. Czasami przyczyną jest to, co działo się na początku ciąży. "Urodzić to dziecko czy nie?" - w efekcie np. chęć zmiany swojej płci, robienie rzeczy na opak, przestawianie liter i cyfr. 3. Przeciwieństwo tego czego chcemy. "Zawsze jestem inny". "Czemu mam mówić "on" a nie "ona"?  Adoptowane dzieci często mają dysleksję. Często brakuje im wyczucia przestrzeni. Dysleksja jest z góry zaprogramowana, ponieważ cały świat jest "na opak": dziecko jest niechciane w rodzinie biologicznej, a chciane w adopcyjnej. I tu trzeba szukać. pozdrawiam

41
Spis chorób / Odp: Zespół jelita drażliwego
« dnia: 23 Luty 2017, 15:44:05 »
FB- Chianti Malbec -  Z warsztatów Recall Healing: przy objawach zespołu jelita drażliwego (mięśnie gładkie) szukasz wśród 3 typów konfliktów: 1. konflikt niemożności strawienia kęsa (niestrawne uciążliwości - może chcesz sie pozbyć szybko kłopotów i odzyskać woją przestrzeń?). 2. Niemożliwy do strawienia długotrwały spór z ludźmi, którzy mają jakąś władzę nad tobą i rodzący się stąd stan bezsilności, beznadziejnej bierności...3/ konflikt na tle: chciałabym odzyskać miłość matki... szukasz wśród tego, co wydaje Ci się "rozdziałem między czystym a brudnym", między jasnym a pogmatwanym...gdzie jest konflikt z podjęciem ostatecznej decyzji, wyboru, i wreszcie przyswojenia w zgodzie ze sobą...

42
Spis chorób / Odp: Nieswoiste zapalenie jelit - IBD
« dnia: 23 Luty 2017, 09:49:43 »
Wrzodziejące zapalenie jelita grubego -W jelicie grubym produkowany jest śluz a treść jelita jest zagęszczana i wchłaniana jest w nim woda. W ten sposób treść jelita jest przygotowywana do wydalenia. Treść konfliktu: nie móc wydalić trudnego do strawienia kęsa lub nie móc się go pozbyć. Też ohydny konflikt związany z trudnym do strawienia kęsem.  W fazie aktywnej powstaje nowotwór jelita grubego lub polipy (polyposis coli), gdy konflikt ma słabszy wymiar,  najczęściej bez przebiegu symptomów , ewentualnie obstrukcja. W fazie zdrowienia następuje redukcja namnożonych komórek z przebiegiem zapalnym z udziałem grzybów. Objawem też jest wrzodziejące zapalenie jelita grubego w przypadku typu narastającego powierzchniowo, jeśli następuje wielokrotne powtórzenie się konfliktu.  No i teraz do teorii dopasuj rzeczywistość. pozdrawiam

43
Spis chorób / Odp: Plamy na skórze/Przebarwienia skóry
« dnia: 22 Luty 2017, 22:14:34 »
FB - Prawdopodobnie konflikt dotyczy skóry właściwej czyli starej mezodermy. W skórze właściwej przejawiają się konflikty splamienia i ataku na integralność ciała. Jest to problem bezpieczeństwa. Ta warstwa skóry zawiera barwnik - melaninę; nowotwór, który się z niej wywodzi to czerniak (melanoma). Zawartość barwnika odpowiada za związek z konfliktami splamienia lub ataku na integralność ciała - zazwyczaj związanego właśnie ze splamieniem i brudnymi, wstydliwymi sprawami. Odczute doświadczenie ma charakter oddzielenia, ale o wydźwięku splamienia, zbrukania.  I w tym kierunku trzeba szukać rozwiązania. pozdrawiam

44
Spis chorób / Odp: Jęczmień
« dnia: 22 Luty 2017, 21:59:34 »
FB- Madziu, to konflikt związany z uczuciem splamienia odnoszącym się do czegoś, co zobaczyliśmy: "Czuję się brudna".  Wydźwięk konfliktu podobny jest do konfliktu przy zapaleniu spojówek, lecz pojawia się dodatkowo pragnienie naprawienia, skorygowania czegoś, chęć czynienia dobra, a nie tylko unikania widoku tego, czy złe, niepokojące. Jest to faza leczenia konfliktu wywołanego widokiem czegoś, z powodu czego ktoś czuje się brudny. Np. "Wstyd i poniżenie odczuwane na widok pijanej siostry". "Mężczyzna podczas spaceru w parku widzi parę całujących się homoseksualistów. Jest wstrząśnięty i zniesmaczony. Nazajutrz budzi się z jęczmieniem na powiece."

45
Spis chorób / zespół Tourette'a
« dnia: 21 Luty 2017, 22:59:48 »
Jest wiele możliwych przyczyn zespołu Tourette'a: 1. Matka obawia się utraty dziecka podczas ciąży. Strach przed utratą dziecka odczuwany przez matkę i/lub ojca w poprzedniej ciąży lub podczas tej ciąży. 2. Pępowina owinięta wokół szyi (gdy dziecko znajduje się jeszcze w macicy). 3. Problemy z zaczerpnięciem powietrza po raz pierwszy. 4. "Muszę uwolnić się z tych więzów". UWAGA! Ważne jest, aby obserwować, jaki ruch pojawia się u chorego. Jaki byłby naturalny powód dla wykonywania takiego ruchu? Przeanalizuj, jaki cały okres Projektu// Celu przeżywany był przez matkę. KOMENTARZ: Dr Claude Sabbah wiele razy udowadniał, że możliwe jest leczenie takich stanów, a przynajmniej poprawa stanu chorego - wystarczy dobre wykorzystanie źródeł i wiedzy

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 25