Aktualności:

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Romuald

Strony: [1] 2 3 ... 25
1
Spis chorób / Bóle głowy, migrena - artykuł z Zdrowie bez leków
« dnia: 11 Październik 2018, 09:25:32 »
Bóle głowy, migreny i udary.

Bóle głowy i migreny są jedną z najczęściej występujących przypadłości w obecnym świecie. Zjawisko bólu głowy jest zawsze związane z większym lub mniejszym obrzękiem mózgu.
Od czego dostajemy migreny, jak działa mechanizm wywołujący migrenę i co najważniejsze, jak się od niej uwolnić?
Z germańskiej nowej medycyny możemy się dowiedzieć, że każdy wstrząs emocjonalny, spełniający konkretne kryteria, powoduje wypalenie w mózgu „bezpiecznika”. Podczas badania tomografem komputerowym (TK), widać powstałą w wyniku tego lezję – zniszczenie w tkance nerwowej mózgu. Rozpadają się połączenia nerwowe, co wiąże się z różnymi objawami. W zależności od tego, z jakim konfliktem mamy do czynienia,  w takim miejscu widzimy ognisko zapalne.  Zmiana powstaje w organie, za który odpowiedzialny jest ten obszar mózgu. Np. w przypadku wystąpienia konfliktu „braku czegoś”, lezja powstanie w obszarze odpowiadającym w mózgu za wątrobę  i jednocześnie wystąpi zmiana w samej wątrobie. Tak wygląda praktycznie powiązanie lezji z organem w przypadku wystąpienia konfliktu w dłuższym czasie.
 Ale dlaczego mamy bóle głowy i migreny, które nas męczą?  W następstwie konfliktu rozpadają się połączenia nerwowe.  Taka sytuacja utrzymuje się do momentu rozwiązania konfliktu.  Jeżeli ktoś przeżył konflikt i wskutek tego powstało ognisko lezji, a konflikt ten się nasila,  ognisko w tym samym miejscu będzie się powiększać i będzie coraz wyraźniej widoczne podczas badania TK. Po rozwiązaniu konfliktu ognisko lezji przechodzi w obrzęk.  Tak jak w przypadku każdego obrzęku – obszar ten obrzęka i to jest przyczyną bólu.
Nawet kilkumilimetrowe ognisko w głowie, zaobserwowane podczas badań,  bywa przyczyną nieznośnego z punktu widzenia pacjenta bólu głowy.
 Chciałbym abyśmy zdali sobie sprawę z praw biologii – bóle głowy i migreny występują,  ponieważ powoduje je obrzęknięte ognisko – czasami mylnie nazywane guzem mózgu.
Nie wolno  przestraszyć się tego bólu. Obserwując to zjawisko zauważyliśmy, że nie wielkość guza ma wpływ na intensywność odczuwanego bólu, ale to, jak intensywny jest obrzęk ogniska.  Jeżeli zmiana w mózgu obrzęka bardzo powoli, tygodniami, miesiącami, nie będzie to powodowało dotkliwych objawów,  ponieważ powoli rozciąga się tkanka mózgowa.  Bóle głowy potrafią być bardzo dotkliwe, jeśli obrzęk zwiększa swoją objętość bardzo szybko. 
Co jest czynnikiem, który wpływa na szybkość obrzęknięcia ogniska?  To jak intensywnie przeżyliśmy konflikt w jego fazie aktywnej.  Po olbrzymim konflikcie paniki niemal pewne jest, że możemy spodziewać się nieznośnego bólu głowy.  Po trwającym dłuższy czas ,ale słabym konflikcie,  obrzęk i ból będzie mniejszy.   Drugim czynnikiem jest to,  na ile w czasie bólu  osoba nim dotknięta czuje się opuszczona/ samotna.
Połączmy to: jak mają się do siebie, ognisko w mózgu, konflikt opuszczenia i ból głowy?  Jeśli u kogoś w okresie po rozwiązaniu konfliktu  występuje obrzęk mózgu  , to wokół tego ogniska zaczyna gromadzić się płyn i powstaje obrzęk.  Co do uczucia opuszczenia,  jeżeli ktoś przeżywa powtarzający się konflikt, na pewno potęguje to obrzęk. Czyli ból głowy jest bardziej dokuczliwy, gdy człowiek czuje się opuszczony,  samotny, pozostawiony sam sobie i bezradny.
Gdy nie wiem, co zrobić z tym bólem, gdy wypróbowałem wszystkie znane mi medykamenty i porady bliskich, powstaje w nas stan poczucia bezradności i opuszczenia. Następstwem tego będzie powiększanie się obrzęku w mózgu ( po rozwiązaniu konfliktu!) i następować będzie odbudowa tkanki mózgu .    Jednocześnie chciałbym zwrócić uwagę osobom zmagającym się z migreną, że jej nawracanie jest objawem związanym  z regularnie powracającym konfliktem. 
Dlatego jeśli nie chciałbyś,  aby bolała cię kiedyś jeszcze głowa,  rozwiąż swój konflikt i niech to stanie się twoim celem zamiast, wieloletniego stosowania różnych leków, ziół i innych metod .
Minusem regularnie powtarzającej się fazy aktywnej konfliktu są zmiany w tkankach na poziomie narządów.  Jeśli ktoś przez pięć – dziesięć lat regularnie żyje w stresie i innych emocjonalnych konfliktach i w tym samym miejscu pojawia się cyklicznie lezja i obrzęk,  to tkanka mózgowa w tym miejscu po pewnym czasie straci swoją elastyczność i może dojść do uszkodzeń między innymi udaru mózgu.
Dlatego warto się zastanowić, by w przypadku częstych i nawracających bólów głowy, wyciągnąć właściwy wniosek, że jest to objaw powracającej fazy aktywnej konfliktu przeżywanych stresów. 
Podsumowując:  Zrób wszystko w kierunku rozwiązywania konfliktów. Wtedy nie tylko migrena dzięki temu minie, ale też przewlekłe wyczerpanie, zmęczenie, senność, zaburzenia koncentracji i mnóstwo innych objawów.
Na koniec chciałbym powiedzieć że dla właściwej pracy mózgu i nie tylko,  ogromne znaczenie ma systematyczne picie wody.  Bardzo często brak wody w organizmie powoduje ból i proszę o tym nie zapominać !!!
pozdrawiam Romuald

2
Spis chorób / Autyzm
« dnia: 31 Lipiec 2018, 17:46:10 »
 Autyzm jest zaburzeniem rozwoju i funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego charakteryzujące się zakłóceniami zdolności komunikowania uczuć i budowania relacji interpersonalnych czyli  człowiek izoluje się i zamyka się w sobie mimo woli.  Nowa Medycyna – jak mówi Roberto Barnai -  opisuje podłoże tego stanu  jako  objaw czy zjawisko, tylko  po prostu z dnia na dzień – na przykład w wyniku przeżytego szoku, jeżeli nie wystąpi z powodu zatrucia . Do jego powstania potrzebny jest konflikt irytacji i konflikt strachu. Konflikt irytacji jest w rzeczywistości konfliktem wściekłości, wyrażanym często  napadem wściekłości. Jeśli  trwa on dłużej, może doprowadzić również do konfliktu strachu.  Chory staje się autystyczny w momencie, kiedy zaistnieje drugi konflikt  wywołujący lezję (mikrouszkodzenia) w naszym mózgu (jest ona widoczna na TK).   Człowiek, który przeżywa napad wściekłości i przerażenia jednocześnie czuje się wykorzystany i ma przeświadczenie, że zamknięcie się w sobie i  izolacja są najlepszą reakcją w tym wypadku. Zaznaczam, że nie jest to kwestia woli, ale podświadomy program w naszym mózgu. Uniemożliwia on okazywanie emocji przez nasze ciało, tak jak to się zazwyczaj  dzieje.  Jest to więc biologiczna reakcja obronna, która automatycznie ustaje po wyeliminowaniu czynnika wywołującego strach.  Jeśli się już nie boję i nie wściekam, nie ma potrzeby aby ta autystyczna reakcja była włączana. Jeżeli ktoś przeżyje wstrząs emocjonalny odpowiadający warunkom konfliktu biologicznego, to z pewnością w ciele tej osoby dojdzie do wytworzenia wyżej opisywanych zmian.  Taki konflikt jest nazywany konfliktem biologicznym.
Stopień autyzmu zdeterminowany jest wagą konfliktu psychicznego . Weźmy dla przykładu dojrzałego płciowo praworęcznego mężczyznę,  u którego konflikt  wściekłości musi się połączyć  z konfliktem strachu.  Zaś praworęczna kobieta będąca w równowadze hormonalnej nie jest w stanie popaść w męski konflikt, gdyż u praworęcznej kobiety w pierwszej kolejności wystąpi konflikt strachu, który spowoduje spadek poziomu żeńskich hormonów, a w konsekwencji sprawi, że kobieta staje się bardziej skłonna do potyczek.  Dopóki konflikt strachu będzie się utrzymywał, jest ona w stanie reagować męskim konfliktem czyli konfliktem wściekłości.  Zatem u praworęcznych kobiet filarami zaburzenia psychicznego są  konflikt strachu z konfliktem wściekłości.
Ręczność, płeć i poziom hormonów wpływają zatem na kombinacje konfliktów. Natomiast stałą rzeczą  jest to, że do aktywacji tego zaburzenia psychicznego niezbędna jest lezja ośrodka zarządzającego przewodami wątrobowymi i błoną krtani.
Bardzo ważne jest to, że wyprowadzenie danej osoby z tego stanu nie jest możliwe za pomocą środków chemicznych. Tylko po rozwiązywaniu konfliktów i uspokojeniu,  w mózgu  rozpocznie się i będzie mogła przebiec regeneracja dotkniętych tymi konfliktami  ośrodków. Dopiero po tym pacjent powróci do  zdrowia.
Totalna Biologia  opisuje również kolejność w jakiej należy rozwiązywać konflikty – odsyłam do konsultantów TB.
W przypadku zaburzenia psychicznego typu autystycznego można zaobserwować, że pacjent wpada w stan maniakalno-autystyczny lub depresyjno-autystyczny. Człowiek w stanie maniakalno-autystycznym zachowuje się jak maszyna, wykonuje czynności niczym robot.  Prowadzi jednostajny, monotonny tryb życia, w kółko powtarzając te same czynności, stroniąc od zmian.  Ludzi takich nieraz nazywa się pracoholikami. Nie istnieje dla nich inny świat poza tym, na czym się akurat zafiksowali.  Tak wygląda konstelacja maniakalno-autystyczna.
Jeśli szala przechyli się drugą stronę, pojawia się konstelacja depresyjno-autystyczna, która przejawia się całkowitą izolacją.
A jak wygląda autyzm u dzieci?
Zaznaczam, że rozmawiamy o autyzmie, który występuje w związku z konkretną lezją (mikroubytkiem) mózgową. Nie zaś wskutek zatrucia (np. szczepieniami) powodującego zaburzenia psychiczne.
W jaki sposób na przykład dwu-trzy czy pięcioletni chłopiec może mieć autyzm?  Mały chłopiec także ma swoje życie, swoje otoczenie i środowisko. Należy do jakiejś wspólnoty.  Jeśli ten mały chłopiec  zezłości się , wścieknie , bo inne dziecko zabierze mu jego  zabawkę, a on w złości zechce ją odzyskać i jeśli będąc w tym stanie złości jednocześnie przestraszy się swego zachowania, to skutkiem tego będzie jego zamknięcie się w sobie.
Ważne, aby zrozumieć, że autyzm jest skutkiem wystąpienia konfliktów mnogich.  I jeśli rozwiążemy konflikt który wystąpił jako drugi, pacjent wróci do równowagi.  Tak więc zjawisko autyzmu występuje częściej, niż  kiedykolwiek przypuszczaliśmy.  Niewielu na świecie jest ludzi,  u których konstelacja autystyczna dotąd nie wystąpiła. Wystarczy że nie została stłumiona  środkami chemicznymi, to prędzej czy później jego konflikty zostaną rozwiązane, a on sam  wychodzi ze stanu zaburzenia psychicznego kontynuując normalne życie.
Możliwe jest, że niektóre osoby choćby i na chwilę stają autystyczne. W momencie gdy dotyka ich jakaś okropność, zastygając z dziwacznym wyrazem twarzy. Jednak po upływie krótkiego czasu, gdy sytuacja zagrożenia minie,  wszystko wraca do normy.  Tak więc może się zdarzyć, że ktoś będzie autystyczny choćby i przez dziesięć minut, jeśli w jego mózgu dojdzie do „zwarcia” odpowiedniej kombinacji neuro-przekaźników spowodowanego tymi dwoma wstrząsami psychicznymi. Jeśli u danej osoby objaw autyzmu utrzymuje się przez dłuższy czas nawet przez lata,   wówczas w pierwszej kolejności należy sprawdzić, czy ten niby autystyczny objaw,na pewno jest wywołany lezją mózgową a nie zatruciem, które spowodowało uszkodzenie mózgu a w konsekwencji autyzm.
Przeprowadzenie wywiadu z osobami autystycznymi jest niezwykle trudne  bo trudno uzyskać z nimi kontakt.
Dlatego też dziecko tkwiące w konstelacji autystycznej jest stosunkowo trudno z niej wyprowadzić. Odkrycie sytuacji życiowej, która uruchomiła u niego tę biologiczną reakcję,  w dużej mierze może zależeć od rodziców. Jeśli nie było innych świadków to rodzice mogli być przy dziecku w momencie szoku. Czyli  po zrozumieniu  i  przeanalizowaniu go, są w stanie z pomocą terapeuty wyprowadzić dziecko z tego szoku emocjonalnego i przywrócić mu normalne funkcjonowanie. Dziecko znów będzie w stanie mówić, komunikować się, zacznie być aktywne  i normalnie żyć.  Tak więc jeśli chcemy pomóc autystycznemu dziecku, nie wiedząc dokładnie co spowodowało jego objawy, bo nie możemy wydobyć z niego czego się  przestraszyło, ani od czego dostało napadu wściekłości,   to pierwszym i najlepszym rozwiązaniem będzie zmiana otoczenia.  A więc przeprowadzka wraz z rodzicami w inne miejsce w spokoju i harmonii. Bo jeśli uda się je z tego wyprowadzić i przywrócić u niego stan spokoju, to biologiczny mechanizm awaryjny (autyzm) automatycznie się wyłączy.

3
Spis chorób / Cukrzyca - artykuł z ZDROWIE BEZ LEKÓW
« dnia: 31 Lipiec 2018, 17:43:53 »
Cukrzyca wg Totalnej Biologii

Cukrzyca polega na zmianie poziomu cukru w organizmie ponad normę 60-100 mg/dl mierzonej na czczo. O wysokości cukru we krwi decyduje praca trzustki i glukagon. Ten polipeptydowy hormon produkuje  komórki alfa wysp trzustki.  Jego głównym zadaniem jest przekazywanie informacji do wątroby, żeby uwalniała cukier (glikogen) do krwi.
Jednocześnie glukagon wspiera glikolizę czyli rozkład tłuszczu i przemianę białek, co w obu przypadkach może prowadzić do podwyższenia zawartości cukru we krwi.  Wraz ze wzrostem poziomu cukru zwiększa się energia w organizmie.
A po co to wszystko?
Rozpatrzmy dwa skrajne zdarzenia:  HIPOGLIKEMIĘ i  HIPERGLIKEMIĘ.
Oba charakteryzują się przeżywaniem dwóch konfliktów jednocześnie:
konflikt skrajnej odrazy i konflikt sprzeciwu. Ich kolejność decyduje o tym, która dysfunkcja zamanifestuje się.
Przykład Hipoglikemii:                                                                           
Pierwsza sytuacja.
Jesteśmy zmuszeni do jedzenia czegoś, czego nie lubimy. „Zjedz wszystko, bo nie dostaniesz deseru” itp.  Jeśli dziecko nie chce czegoś zjeść, należy określić, które z rodziców przeżywa konflikt oporu lub odrazy. Pamiętajmy – nie dzieci chorują tylko pokazują z czym/kim mają problem rodzice!
Sytuacja druga.
 „Nie dam już rady dłużej walczyć. Zabieram cukier z krwi. Stopniowo zapadam w śpiączkę, żeby wyglądać jak zwłoki i nie paść ofiarą drapieżnika” czyli zapadam w hipoglikemie. 
Są to przykłady konfliktów typu żeńskiego. Kobieta zawsze wybierała pozycję obronną aby ratować swoje gniazdo.                                     
W stanie niedocukrzenia organizmu czyli hipoglikemii następuje kolejność: pierwszy to konflikt odrazy o sile (+++++), a drugi to konflikt sprzeciwu (++). Silniejsza jest zatem odraza, a potem dopiero sprzeciw.
Np. pewna kobieta boi się zarazków – dotykanie brudnych przedmiotów. Jest dla niej tak samo obrzydliwe, jak dotykanie odchodów. Jej poziom cukru we krwi często niebezpiecznie opada (matka nigdy jej nie dotykała!)
Podsumowując pierwsze zdarzenie:
Na hipoglikemię chorują osoby przeżywające konflikty związane z lękiem i obrzydzeniem, wzbraniają się przed czymś/kimś, co jest dla nich obrzydliwe, chcą się obronić i/lub nie mogą się obronić. 
i UWAGA ! - Przyczyną cukrzycy u noworodków jest konflikt wzbraniania się płodu w okresie ciąży. Wywołuje go reakcja dziecka na kłótnie i krzyki rodziców i/lub innych osób będących w jego otoczeniu
Przykład Hiperglikemii:
„Walka wisi w powietrzu. Muszę być gotowy do stawienia oporu napastnikowi.” Walka może być konieczna w każdej chwili, jutro, w przyszłości czyli nie wiem kiedy – potrzeba więc dużo cukru, by móc szybko skorzystać z energii do tego potencjalnego starcia. Opór to walka, to działanie.
Co w takim przypadku nasz mózg robi?
Hamuje wydzielanie insuliny. A co za tym idzie utrzymuje wysoki poziom cukru we krwi zamiast magazynować go w mięśniach czy wątrobie. Cukier posłuży jako „paliwo” dla mięśni, w sytuacji, gdy czujemy wstręt i obrzydzenie.
W hipoglikemii  kolejność konfliktów jest odwrotna – silniejszy jest sprzeciw (+++++), a potem obrzydzenie (++).
Powyższe zdarzenie stanowi przykład konfliktu typu męskiego. Walka może być konieczna w każdej chwili, jutro, w przyszłości – potrzeba więc dużo cukru, by móc szybko zgromadzić energię do nagłego starcia. Dlatego nasz mózg  utrzymuje wysoki poziom cukru we krwi. Nagromadzony tam cukier służy jako „paliwo” dla mięśni do odbycia walki.
Istnieją też konflikty związane z odczuciami : „Koniec dobroci”.
W takich okolicznościach poziom insuliny spada. Insulina czyni cukier przydatnym i łatwym do użycia, pozwala nam go magazynować  „Tworzę zapasy na przyszłość!.”  Kierując się takim celem mózg chorego stara się utrzymywać stały podwyższony poziom cukru we krwi.
Jest to sytuacja kiedy diabetyk we wszystkich relacjach poszukuje tylko i wyłącznie dobroci.
 Przykład: „W moim życiu pojawia się władza; nie mogę stawić jej oporu; chcę tylko czułości.”  Cukrzyca u osoby zmagającej się z tym stanem rzeczy może powstać w wyniku konfliktu pomiędzy chorym, a jego rodziną, ja również rozłąki doświadczonej w domu, utraty kontaktu w obrębie rodziny, która zostaje „przecięta na pół.”
Dlatego często mamy do czynienia z następującymi odczuciami:
„Jestem rodzinnym wyrzutkiem, inni członkowie rodziny odsuwają się ode mnie.”„Zostałem odrzucony przez rodzinę i wysłany do szkoły internatem.”                                                                                                                                          „Rodzina swoim zachowaniem daje mi do zrozumienia, że mnie odrzuca.”   „Sprzeciwiam się temu odrzuceniu, tej niesprawiedliwości.”
WAŻNE: w przypadku cukrzycy musimy włożyć dużo wysiłku w rozbicie   niekorzystnej sytuacji. Diabetyk nie może nikomu ufać, nie ma prawa do zaufania (to jest jego przekonanie choć prawda może być zupełnie inna) – dlatego właśnie stawia opór i zawsze jest gotowy do walki.
PAMIĘTAJ !!! Chcesz być zdrowa/y?   
ODBĄDŹ  WALKĘ  ALBO  ODPUŚĆ !!!
O typach cukrzycy opowiem przy innej okazji.

4
Spis chorób / Bezwarunkowa miłość jako trzeci list RW
« dnia: 14 Lipiec 2018, 11:22:03 »
Bezwarunkowa miłość (k-m)

    Kiedy szukasz swojej własnej specyficznej drogi kontaktowania się z otaczającym Cię światem, kocham Cię takim, jaki jesteś.  Szanuję Twoje decyzje dotyczące sposobu, w jaki chcesz zdobywać naukę tego życia.
   Wiem, że ważne jest to, abyś był dokładnie takim człowiekiem, jakim sam chcesz być. Nie takim, jakim życzyłabym sobie ja lub ktokolwiek inny. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie wiem co dla Ciebie jest najlepsze, chociaż nieraz wydaje mi się, że wiem. Nie byłam przecież tam, gdzie byłeś Ty.
   Ponadto nie widziałam życia z tej perspektywy, co Ty. Nie wiem jakie wybrałeś sobie zadanie do spełnienia, jak i z kim chciałbyś je rozwiązać i jaki założyłeś sobie na to przedział czasu. Nigdy nie patrzyłam Twoimi oczami, więc jak mogę wiedzieć czego potrzebujesz ?
   Nie próbuję oceniać Twoich czynów ani myślą ani słowem. Idź przez życie na swój własny sposób! Rzeczy, o których mówisz lub które robisz, nie uważam za błędne lub mylne. Wiem, że jest wiele możliwości doświadczania  i pojmowania różnorakich aspektów naszego świata.
   W każdej dowolnej chwili potrafię zaakceptować bez zastrzeżeń każdą z Twoich decyzji.
 W żadnym razie nie oceniam, gdyż jeśli odmówiłabym Tobie prawa do własnego rozwoju, odmówiłabym tym samym również sobie, jak i wszystkim innym. A tym, którzy wybierają inną, aniżeli ja, drogę życiową, na której nie skupiłabym raczej swoich własnych sił i energii, nie odmówię nigdy miłości. Otrzymałam ją bowiem od Boga, abym obdarowywała nią wszelkie stworzenie. Tak jak ja kocham Ciebie, tak i ja będę kochana. To, co posieję, to też będę zbierała.
   Udzielam Ci uniwersalnego  prawa do wolnego wyboru, do wędrowania Twoją własną ścieżką oraz do odpoczywania w zależności od tego, co jest dla Ciebie w danej chwili właściwe. Nie pozwolę sobie na żaden osąd tego, czy Twoje kroki są małe czy duże, lekkie czy ciężkie, pod górę czy z góry. Byłby to tylko mój własny punkt widzenia. A zdarzyć mogłoby się, że widząc Ciebie bezczynnym, oceniałbym to jako pozbawione jakiejkolwiek wartości. Natomiast  mogłoby się okazać, że w ten sposób byłbyś dla świata balsamem błogosławionym przez Boże światło. Nie zawsze jestem w stanie dostrzec przecież wyższy Boski porządek.
   Wybór własnej drogi rozwoju jest niezaprzeczalnym prawem każdego strumienia życia.
Kochaj całkowicie to prawo i stanów o własnej przyszłości. Z pokorą chylę czoło przed rozpoznaniem, iż to, co dla mnie uważam za najlepsze, wcale nie musi być prawidłowym dla Ciebie.
   Wiem, że jesteś tak samo prowadzony, jak i ja, oraz że idziesz przez życie z wewnętrznym napędem, który pozwala Ci rozpoznawać własną ścieżkę. Wiem, że to zróżnicowanie ras, religii, obyczajów, narodowości i systemów wierzeń w naszym świecie obdarowuje nas ogromnym bogactwem oraz pozwala nam wynosić z tej różnorodności wiele korzyści i nauki. Wiem również, iż każdy uczy się na swój własny sposób miłości i mądrości do tej złożonej całości. Wiem, że gdzieś coś może zostać zrobione tylko w jeden sposób, potrzeba tam tylko jednego człowieka.
   Chcę Cię kochać nie tylko wtedy, gdy zachowujesz się zgodnie z moim wyobrażeniem i gdy wierzysz w te same rzeczy, co i ja. Pojmuję, że jesteś w rzeczywistości moim bratem, również wtedy, gdy urodziłeś się w innym miejscu  i gdy wierzysz w innego Boga niż ja.
    Miłość, którą czuję, odnosi się do całego Bożego Świata. Wiem, że każda żyjąca istota jest częścią Boga. Głęboko w moim wnętrzu otaczam miłością każdego człowieka, każde zwierzę, każde drzewo, każdy kwiatek, każdego ptaka, każdą rzekę i każdy ocean, jak również wszelkie inne stworzenie tego świata. Swoje życie poświęcam służbie miłości i staram się być przy tym najlepszym „ ja”, bo takim tylko  mogę być.
    W pięknie BEZWARUNKOWEJ MIŁOŚCI coraz lepiej rozumiem doskonałość Boskiej prawdy i staję się tym samym coraz szczęśliwsza.
                                                                                                                        Sandy  Stevenson

Powielanie i przekazywanie dalej poniższego tekstu jest dozwolone i pożądane!!!

5
Spis chorób / Radykalne Wybaczanie - trzy listy
« dnia: 14 Lipiec 2018, 11:20:48 »
Trzy Listy

PIERWSZY  LIST
Opowiedziałeś swoją historię, teraz w swoim notesie albo z tyłu listy wybaczania, chcę abyś napisał trzy listy .
 Pierwszy list który piszesz będzie to list pisany z poczucia ofiary i piszesz go do osoby na którą jesteś zły lub zraniony.   To co teraz zrobiłeś to opowiedziałeś swoją historię innej osobie, zacząłeś przesuwać swoją energię ze swego czakramu  gardła co jest bardzo zdrowe ,to jest uwolnienie swojego czakramu . Ale list piszemy do tej osoby, która nas zraniła , na którą jesteśmy źli.
I to co powiecie tej osobie , powiedźcie – ty mi to zrobiłeś, ja jestem na ciebie wściekły, ja jestem zraniony!!!.

To jest taki konfrontacyjny list!!!
Możecie użyć najsilniejszego języka z możliwych. Możecie użyć przekleństw, czym gorszy język tym lepszy tym efektywniejszy. Prawdopodobnie kiedy to wydarzenie miało miejsce nie mieliście mocy bo byliście mali a by to zdarzenie skonfrontować z tą osobą i powiedzieć jej - zostaw mnie.
 Jeżeli ktoś nas rani, stajemy się ofiarą przez tą osobę, to bardzo ciężko nam skonfrontować się z nią. Teraz macie szansę napisać coś  w poczuciu bezpieczeństwa, bez ryzyka, skonfrontować się z nią.

Kiedy robimy ten proces trzech listów nigdy, nigdy nie wysyłacie tych listów do osoby. Nigdy!

-------------------------------------------------------------------------------------
Drugi list piszemy na drugi dzień i zaczynamy od słów:
Widzę szansę wybaczenia ale …  i to co pozostało od wczoraj lub przypomniałam sobie - wyrzucam na papier !!!


Trzeci list  - to jesteśmy po wybaczeniu i przesyłamy energię miłości do  sprawcy.  Możesz  użyć propozycji Sandy Stevenson – Miłość bezwarunkowa.

Uwaga! Każdy list musi mieć odbiorcę w nagłówku z podpisem nadawcy na zakończenie listu !!!

Każdy list palimy – cały ma ulec spaleniu! -  i spłukujemy wodą.

więcej w książce "Radykalne Wybaczanie" autor Colin Tipping

6
Spis chorób / Palce
« dnia: 14 Lipiec 2018, 10:27:46 »
Anna Szymańczuk -  Plan cel rodziców. Większe dłonie większe możliwości schwytania i przytrzymania czegoś. Intensywnie pytac rodziców o to co dzialo sie w ich zyciu przed ciąża i w jej trakcie.
 Jeśli dziecko nie ma policzków w dłoni to każdy za coś odpowiada.
Lewa dłoń to ta związana z energią żeńską.
Paluszki oddalone najbardziej od dłoni przedstawia relację rodzice potomstwo i konflikty między nimi również odwołuje się do źródeł powstania rodu.
Palec wskazyjacy paliczek dalszy osądzanie rodzicow matki. Środkowy palec i w nim dalszy policzek to historie związane z manipulacjami i dotykiem także zdolności i możności lub nie w działaniu.
Serdeczny odpowiada za przymierza w tym te pracowe i te małżeńskie. Uważany za najczystszy. Związany ze wzrokiem.
Mały palec to przejaw w materii i ciele doświadczenie codzienności. Łączy się ze słuchem.
Ogolnie małe palce ''nie wolno mi chwytac'' drapac walczyć zatrzymywac czyli przeciwnie do dużych dłoni i palców. Warto też zerknąć ns wypadki w rodzinie związane ze stratami palców i dłoni.

7
Spis chorób / Niepłodność , brak dzieci
« dnia: 21 Czerwiec 2018, 22:41:54 »
Aby właściwie rozpoznać temat, najpierw proponuję obejrzeć co najmniej pierwszy odcinek rozmowy o rodach krwi. Bez tego nie rozwiążesz spraw związanych z brakiem potomstwa i innymi sprawami związanymi z rodzinami.

 https://www.youtube.com/watch?v=hy5MHiiDn6s

Ale polecam wszystkie!!!
pozdrawiam Romuald

8
Spis chorób / Rak odbytu
« dnia: 02 Kwiecień 2018, 10:03:05 »
 Podstawowy konflikt odbytnicy to: "nie potrafię wybaczyć". Konflikt podobny do konfliktu związanego z trzustką i esicą, lecz dodatkowo posiada specjalny wydźwięk: natychmiast odczuwany jako brudny - odkrywa wszelkie brudy, obrzydzenie. Połączony z odczuciem: "Nie mogę wydalić kęsa (przebaczyć)". Konflikt "Nie mogę strawić kęsa" o wydźwięku "To jest coś obrzydliwego, ohydnego, czego nie mogę ani strawić, ani wydalić, więc zatrzymuje to" !!! Co mówią miejsca: Esica - coś zatrzymuję (nie potrafię przebaczyć); Odbytnica - coś strasznie obrzydliwego; Esica i odbytnica - oba powyższe konflikty są połączone; Odbyt - coś jeszcze bardziej obrzydliwego. Przekładając to na prosty język, można by powiedzieć: niezgoda, która jest niemożliwa do strawienia; Coś plugawego, prymitywnego, haniebnego lub obrzydliwego; Starcie, od którego człowiek nie może się uwolnić, wyprzeć z umysłu; Coś plugawego, od czego nie możemy się uwolnić. Ale najczęściej to - niezdolność do wybaczenia. pozdrawiam

9
Spis chorób / Szpiczak
« dnia: 23 Styczeń 2018, 17:38:27 »
Do narządów sterowanych przez substancję biała w mózgu należą m.in. kości i mięśnie. Zapewniają one organizmowi stabilność i umożliwiają wykonanie ruchów. W przypadku konfliktu  te tworzą ubytki a w fazie rozwiązania konfliktu ponownie odbudowują co ubyło.  Wówczas w fazie powrotu do zdrowia tkanki te mogą być bardziej krzepkie i bardziej wydajne niż wcześniej, dlatego też ważne jest, aby rozumieć sens reakcji narządów w czasie trwania programu ratunkowego.  W fazie aktywnej konfliktu następuje polepszenie przepływu w naczyniach limfatycznych i tętnicy , objawiające się m.in. zanikiem kości, „przerzutami” osteolitycznymi, rozpadem mięśni, stanem osłabienia.  W w fazie zdrowienia następuje odbudowa ubytków i regeneracja  funkcji. A objawy to stany zapalne, bóle, mięsak, włókniak, mięśniak, szpiczak, guzy i torbiele itd. pozdrawiam

10
Spis chorób / List miłośny do siebie
« dnia: 13 Styczeń 2018, 11:43:51 »
                                       LIST  MIŁOSNY  DO  SIEBIE

                                                 pisany z drugą osobą lub samemu

I.  Gniew i obwinianie innych

- nie znoszę kiedy …………………………………...
- do szału doprowadza mnie …………………………
- mam już po uszy tego, że ……………………………
- przejadło mi się to, że ………………………………
- czuję wstręt do …………………………………….

II. Ból i smutek               (małe dziecko, to część skrzywdzona)

- boli mnie kiedy ……………………………………..
- smutno mi kiedy …………………………………….
- czuję się okropnie ponieważ ………………………..
- czuję urazę ponieważ ……………………………….
- rozczarowaniem dla mnie jest ………………………

III . Strach i niepewność      (obawy pod maską pewności i siły)

- boję się, że ……………………………………………
- przeraża mnie to, że …………………………………..
- martwię się, że ………………………………………..

IV.  Wyrzuty sumienia i poczucie odpowiedzialności
(pora powiedzieć przepraszam – duma nie boli !!! )

- przykro mi, że …………………………………………
- przepraszam za ………………………………………..
- wybaczam sobie, że …………………………………..
- nie było moim zamiarem ……………………………..

V.  Zamiary i pragnienia          (intencje i życzenia)

- chcę ……………………………………………………
- życzę sobie …………………………………………….
- mam nadzieję ………………………………………….
- chcę być ……………………………………………….

VI. Miłość, wybaczenie, zrozumienie, wdzięczność

- kocham siebie ponieważ ………………………………
- dziękuję sobie za to, że ………………………………..
- jestem dumna/y z siebie, ponieważ ……………………
- rozumiem, że …………………………………………..
- uwielbiam siebie, gdy ………………………………….

- kocham siebie ………………………………………….
                                                                                                                  pozdrawiam
                                                                                                                     Romuald

11
Spis chorób / Syndrom cewki ziorczej nerek
« dnia: 10 Styczeń 2018, 20:28:56 »
Syndrom cewki zbiorczej nerek (SCZN):
W przypadku każdego innego konfliktu, który znajduje się w fazie zdrowienia, nasilają się objawy spowodowane nagromadzeniem wody w organizmie jeśli aktywny jest jednocześnie syndrom cewki zbiorczej nerki. Przez to w trakcie fazy zdrowienia powstaje nadmierny obrzęk w organie. Również w mózgu pojawia się wzmożony obrzęk zlokalizowany w przekaźniku mózgu dotkniętego organu. SCZN  jest warunkiem powstawania guzów w mózgu w obrębie określonych przekaźników mózgu.
Typowe objawy występujące przy SCZN to:
- zwiększone wodobrzusze (puchlina brzuszna)
- wysiękowy wylew opłucnowy wzmożony lub przesiękowy wylew opłucnej przy zaniku kości żebrowych w fazie zdrowienia;
- wysięk osierdziowy wzmożony;
- obrzęki skóry (urtikaria);
- skaza moczanowa (artretyzm), reumatyzm stawów, wzmożony obrzęk mózgu we wszystkich fazach zdrowienia, guz mózgu;
- nasilenie występowania torbieli wypełnionych wodą (które pękają z powodu podwyższonego ciśnienia wewnętrznego);
- wypełnienie jam np. w klatce piersiowej lub wątrobie, które pojawiają się w formie cysty;
- nadwaga spowodowana złogami wody i nagromadzeniem się tłuszczu;
- pogorszenie we wszystkich fazach kryzysu zdrowienia;
- pogorszenie wszystkich obrzęków i stanów zapalnych, które ujawniają się jako guzy;
- nasilenie paraliżu, który pojawia się w fazie zdrowienia np. w przypadku konfliktu motorycznego.
UWAGA: Konflikt cewki zbiorczej nerek może przechodzić z jednej nerki na drugą, jeśli dotknięta nerka zostaje usunięta. Program magazynowania wody pozostaje.

12
Spis chorób / choroba von Willebranda
« dnia: 14 Listopad 2017, 10:25:06 »
Informacja od Gilberta Renaud
Konflikt:
Samoocena w stosunku do klanu: "Co ja tu robię w tej rodzinie przypadków psychicznych?"
Lokalizacja w mózgu:
HH w rdzeniu mózgowym.

Przykład:
Człowiek dotknięty tą chorobą zadaje sobie pytanie: "Co ja tu robię w tej rodzinie przypadków psychicznych?" Systematycznie zaprzecza wszelkiemu pochodzeniu z tego klanu ze względu na to, że gdy był młody, jego ojciec był alkoholikiem, matka była w depresji, brat był schizofreniczny, a siostra homoseksualna.
Za każdym razem, kiedy odbywa się spotkanie rodzinne, pije się i walczy. On nie chce mieć nic wspólnego ze swoim klanem.
Idealne rozwiązanie dla mózgu:
Ponieważ mężczyzna nie chce mieć nic wspólnego ze swoim klanem, idealnym rozwiązaniem dla mózgu będzie zaprogramowanie hemofilii.

Krwinki symbolizują członków jego klanu. Rozpaczliwie chce się od nich oderwać. Tak właśnie wyraża się hemofilia. Krwawienia wyrażają symbolikę rozproszonej rodziny.

Sympathicotonia:
- Choroba von Willebranda.
- Krwotok.

Vagotonia:
powrót do normalnego współczynnika von Willebranda.
Nowa mezoderma mózgu.

13
Spis chorób / Odp: Rak płuc
« dnia: 13 Listopad 2017, 18:43:46 »
Czekaj Irena
29 marca

Witam!
Chcę się podzielić, jak Totalna Biologia pomogła mi pozbyć się lęku przed wznową raka płuc. W 2004r pokonałam raka płuc, ale bardzo męczył mnie lęk przed wznową, czasem wydawało mi się, że jest to gorsze od diagnozy rak, bo towarzyszy beznadzieja. Związku z tym katowałam się co pół roku badaniami Tomografią Komputerową, a wiadomo, że podawany kontrast przy badaniu KT jest trucizną. Lekarze wręcz mi wmawiali, że wznowa nastąpi, tylko niewiadomo kiedy. Terapeuci u których szukałam pomocy, też byli podobnego zdania. Zakończono u mnie leczenie z remisją, ale nie całkowitą, bo guz pozostał, a był to rak płuc nieoperowalny.
Kiedy poznałam Totalną Biologię, dowiedziałam się, że rak płuc, to lęk przed śmiercią. Przy pomocy Radykalnego Wybaczania dotarłam do źródła i pokonałam ten lęk przed smiercią i dzięki Totalnej Biologii przestałam się bać wznowy, bo jak nie mam już panicznego lęku przed śmiercią, to już nikt mnie nie wmówi, że wznowa musi nastąpić, ten problem mnie już nie dotyczy. Od lat nie chodzę na kontrolne badania raka płuc i mam się świetnie. Pozdrawiam

14
Spis chorób / upławy
« dnia: 13 Listopad 2017, 18:41:27 »
Julia Pska
10 listopada o 21:28 · Zgierz, Łódź Voivodeship

Cos nieprawdopodobnego! Muszę podzielić się z wami tym, bo to jest wręcz jakaś MAGIA. Cierpię na problem kobiecy (upławy) od dłuższego czasu. W zasadzie to juz kilka dobrych lat. Żadne specyfiki i leki, diety nie pomagały, wszystko wracało ja tsunami, ze zdwojona siła. Juz nawet zapomniałam, jak się zyje bez tej dolegliwości . Uświadomiłam sobie ze wynika to z oczekiwań w stosunku do partnera. Tak mi podpowiedzielscie. Wiele rzeczy mnie denerwowało w nim. Dolegliwości były coraz silniejsze. Od dwóch dni jestem wyluzowana, słucham muzyki, zajmuje mózg czym innym. Od dwóch dni jest ZERO objawów. Cisza. Nigdy przenigdy samo nie przechodziło. Jestem w szoku........
Dziękuję, Kocham Was.
Uwazam ze Istoty, niosące wiedzę o Totalnej Biologii​ są aniołami, które maja obudzić resztę z Matrixu.

15
Spis chorób / Mizofonia
« dnia: 25 Październik 2017, 20:42:43 »
Mizofonia (nadwrażliwość na dźwięki) sprawia, że kolacja z ukochaną osobą, która dla wielu ludzi stanowi idealny plan na romantyczny wieczór, dla osoby z tą przypadłością stanowi źródło dyskomfortu, lęku czy nawet... agresji.
Obecnie nie jest jasne, jakie są przyczyny mizofonii. Teoretycznie wydawać by się mogło, że problem może tkwić w zaburzeniach czynności narządu słuchu, tak jednak nie jest – pacjenci z nadwrażliwością na dźwięki posiadają prawidłowo funkcjonujące uszy. Hipotezy dotyczące przyczyn mizofonii obecnie koncentrują się wokół tego, jak dźwięki odbierane są przez ośrodki słuchowe mózgu – możliwe jest bowiem to, że właśnie zaburzenia czynności tychże ośrodków mogą leżeć u źródeł mizofonii. Tyle oficjalna medycyna. Wg nas jest to program ucha wewnętrznego czyli zdolność słyszenia. Fale dźwiękowe przechodzą przez ucho zewnętrzne i ucho środkowe do ucha wewnętrznego, gdzie poprzez system płynów, zamieniane są w impulsy elektryczne i przesyłane do mózgu. Mózg interpretuje je jako odgłosy, tony lub dźwięki, co można określić jako słyszenie. Czyli jest to konflikt słyszenia o treści: nie chcieć czegoś/kogoś słyszeć.  Organizm reaguje na traumę związaną z odgłosami również konfliktem biologicznym. Nie jest w stanie znieść głośnego lub charakterystycznego  dźwięku/odgłosu. Przez utratę słuchu lub szumy czy inną nadwrażliwość słuchową, organizm usiłuje wyciszyć ten przedmiotowy dźwięk. No i teraz proszę szukać co to za konflikt. pozdrawiam

Strony: [1] 2 3 ... 25